NAPSAC-Semi Finals - Organization License                3/16/2015 - 9:46 AM
           The Pine Hill 2015 National Primary Schools - 3/11/2015           
                    Athletic Championships Zone q finals                     
                              National Stadium                               
 
Event 209  Boys Long Jump Under 9
=======================================================================      
      NAPSAC:   3.64m  3/25/2014   Daniel Duncan, Bayley's Primary           
    Name                    Year Team                    Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Rowe, Jaden                  Milton Lynch             3.22m              
      3.22m  3.09m  FOUL                                                     
  2 Bowen, Jadan                 Deacons                  3.21m              
      3.21m  FOUL  2.90m                                                     
  3 Massiah, Aaron               C. F. B.                 3.15m              
      3.15m  2.85m  3.06m                                                    
  4 Bonnett, Nathaniel           Vauxhall                 3.12m              
      FOUL  2.73m  3.12m                                                     
  5 Layne, Damani                Milton Lynch             3.11m              
      2.95m  3.11m  2.55m                                                    
  6 Morris, Anaco                Grantley Prescod         3.05m              
      2.82m  2.73m  3.05m                                                    
  7 Gooding, Oliver              Good Shepherd            3.02m              
      3.02m  FOUL  2.64m                                                     
  8 Ogarro, Jueles               St. Gabriel's            3.01m              
      2.85m  2.85m  3.01m                                                    
  9 Lavine, Jayden               St. Stephen's            2.96m              
      2.96m  FOUL  2.76m                                                     
 10 Alleyne, Kemani              Bayley's                 2.92m              
      2.92m  2.86m  2.87m                                                    
 11 Hackett, Raashon             West Terrace             2.90m              
      2.90m  0.87m  2.54m                                                    
 12 Walkes, Alani                Westbury Primary         2.80m              
      2.11m  2.80m  2.27m                                                    
 13 Plummer, Khalil              Wesley Hall              2.79m              
      FOUL  FOUL  2.79m                                                      
 14 Waterman, Keontae            St. Cyprian's Boys'      2.75m              
      2.75m  2.24m  2.66m                                                    
 15 Olton, Sharad                St. Giles Primary        2.73m              
      2.73m  2.41m  2.45m                                                    
 16 Blacket, Aaron               St. Gabriel's            2.69m              
      2.69m  2.40m  2.57m                                                    
 17 Quintyne, Jerimiah           Cuthbert Moore           2.64m              
      2.60m  2.64m  2.50m                                                    
 18 Craigg, Christopher          St. Stephen's           J2.64m              
      1.66m  2.39m  2.64m                                                    
 19 King, Jemuel                 Wilkie                   2.62m              
      2.51m  2.62m  FOUL                                                     
 20 Redman, Shakeel              Roland Edwards           2.60m              
      FOUL  2.40m  2.60m                                                     
 21 Francis-Rouse, Elijah        Eagle Hall               2.58m              
      1.98m  2.20m  2.58m                                                    
 22 Griffith, Jacobe             St. Philip Primary       2.48m              
      2.18m  2.48m  1.99m                                                    
 23 Griffith, Aaron              St. Alban's Primary      2.44m              
      2.07m  2.44m  2.38m                                                    
 24 Francis, Isiah               Hilda Skeene             2.42m              
      2.42m  1.80m  2.33m                                                    
 25 Griffith-Taylor, Kayden      Belmont                 J2.42m              
      FOUL  2.12m  2.42m                                                     
 26 Griffith, Tyriec             Selah                    2.31m              
      2.31m  FOUL  2.18m                                                     
 27 Simmons, Shayden             Eden Lodge               2.25m              
      FOUL  2.25m  2.11m                                                     
 28 Trotman, Damani              St. Catherine's          2.24m              
      2.24m  2.19m  2.10m                                                    
 29 Gibson, Jefhari              St. Philip Primary       2.20m              
      1.93m  2.17m  2.20m                                                    
=============================================================================
                     Men - Under 9 - Team Rankings - 1 Events Scored         
=============================================================================
    1) St. Alban's Primary         10        2) Eden Lodge Primary School   8
    3) Wesley Hall Junior School    6        4) Wilkie Cumberbatch Primar   5
    5) George Lamming               4        6) Ellerton Primary School     3
    7) West Terrace Primary Schoo   2        8) Hillaby/Turners Hall Prim   1