NAPSAC-Semi Finals - Organization License                3/16/2015 - 9:46 AM
           The Pine Hill 2015 National Primary Schools - 3/11/2015           
                    Athletic Championships Zone q finals                     
                              National Stadium                               
 
Event 104  Girls Tennis Ball Throw Under 7
=======================================================================      
      NAPSAC:   24.40m  3/13/2012   Shelanie Augustine, SHARON               
    Name                    Year Team                    Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Carrington, Taja             Deacons                 18.56m              
      11.03m  15.20m  18.56m                                                 
  2 Bovell, leah                 All Saints              16.12m              
      16.12m  13.40m  12.47m                                                 
  3 Holder, Khalia               Reynold Weekes          15.58m              
      13.47m  15.58m  14.09m                                                 
  4 Lovell, Davisha              Hill Top                15.07m              
      14.16m  15.07m  14.57m                                                 
  5 Watson, Kiauna               St. Paul's Primary      14.72m              
      14.72m  8.60m  6.68m                                                   
  6 Griffith, Onika              Grazettes               13.49m              
      13.49m  7.41m  11.98m                                                  
  7 Jones-Smith, Jakaria         Belmont                 13.48m              
      13.48m  12.57m  12.57m                                                 
  8 Alexus, Mascoll              Hindsbury               12.44m              
      4.02m  12.44m  5.76m                                                   
  9 Boyce, Al-Lisha              Boscobel                12.30m              
      FOUL  12.10m  12.30m                                                   
 10 Ifill, Kazaria               St. Bartholomew         12.07m              
      12.07m  7.47m  6.95m                                                   
 11 Blackman, Roshanna           St. Silas' Primary      11.96m              
      10.24m  6.60m  11.96m                                                  
 12 Moseley, Sapphire            Christ Church Girls     11.84m              
      FOUL  11.84m  FOUL                                                     
 13 Griifith, Cerena             St. Catherine's         11.60m              
      5.15m  11.60m  10.19m                                                  
 14 Stuart, Tamariah             Hillaby                 11.42m              
      10.10m  11.42m  6.71m                                                  
 15 Bailey, Dominique            Good Shepherd           11.30m              
      8.66m  11.30m  8.29m                                                   
 16 Caine, Lucinda               St. Christopher         11.29m              
      9.52m  11.29m  8.74m                                                   
 17 Walcott, Shiloh              Gordon Walters          10.92m              
      10.92m  8.83m  9.98m                                                   
 18 Gaskin, Dashanna             Welches Primary         10.54m              
      10.41m  10.54m  8.87m                                                  
 19 Straughn, Kenisha            St. Stephen's           10.17m              
      10.17m  6.89m  9.58m                                                   
 20 Holder-Atherly, Emilly       St. Giles Primary        9.89m              
      9.89m  9.60m  4.65m                                                    
 21 Bovell, Rekieya              St. Stephen's            9.20m              
      9.20m  8.40m  8.84m                                                    
 22 Gittens, Alyssa              Belmont                  9.14m              
      9.14m  7.62m  7.21m                                                    
 23 Gilkes, Milan                St. Winifred's           8.51m              
      8.51m  7.10m  6.00m                                                    
 24 Moses-Bishop, Caitlyn        Grantley Prescod         8.49m              
      5.17m  8.49m  6.56m                                                    
 25 Husbands, Tishara            St. James                8.40m              
      6.51m  8.40m  7.04m                                                    
 26 Shepherd, Trishawna          St. Philip Primary       8.25m              
      6.61m  7.56m  8.25m                                                    
 27 Worrell, Deann               St. Jude's               8.24m              
      8.24m  FOUL  6.61m                                                     
 28 Dallaway, Ukayla             Vauxhall                 7.03m              
      7.03m  6.86m  FOUL                                                     
 29 Rowe, Ryesha                 St. Margaret's           3.75m              
      3.70m  2.90m  3.75m                                                    
=============================================================================
                    Women - Under 7 - Team Rankings - 1 Events Scored        
=============================================================================
    1) GRANTLEY PRESCOD MEMORIAL   10        1) St. Matthew's Primary      10
    3) Wilkie Cumberbatch Primary   8        4) Belmont Primary School      5
    5) Sharon Primary School        3        6) Hindsbury Primary School    2
    7) Providence Elementary        1