National Primary Schools Atheletics NAPSAC Championships Semis & Finals  National Stadium - Records

100

Girls 50 Meter Dash Under 7

8.40

3/11/2002

Roneisha Carter  -  St. Giles Primary

101

Boys 50 Meter Dash Under 7

8.30

3/7/2002

Daquan Marshall  -  Erdiston Primary

102

Girls Standing Broad Jump Under 7

1.68m

3/19/2012

Skye Spencer-Layne  -  West Terrace

103

Boys Standing Broad Jump Under 7

1.71m

3/22/2005

Amari Sondatt-Sealy  -  Luther Thorne

104

Girls Tennis Ball Throw Under 7

24.40m

3/13/2012

Shelanie Augustine  -  SHARON

105

Boys Tennis Ball Throw Under 7

33.00m

3/5/2010

Malachi Harris  -  Deacons Primary

200

Girls 80 Meter Dash Under 9

11.60

3/11/2002

Reisha Lorde  -  Christ Church Girls

201

Boys 80 Meter Dash Under 9

10.60

2/20/2002

Gary Weekes  -  St. Winifred's

202

Girls 150 Meter Dash Under 9

22.64

3/26/2003

Desiree Joseph  -  St. Giles Primary

203

Boys 150 Meter Dash Under 9

21.42

3/26/2003

Dario Scantlebury  -  All Saint's Primary

204

Girls 100 Meter Dash Under 9

14.60

3/16/2011

Anika Blackman  -  BAY

205

Boys 100 Meter Dash Under 9

13.60

3/4/2002

Leshan Grant  -  Bayley's Primary

206

Girls Cricket Ball Throw Under 9

34.63m

3/18/2008

Nashandi Clarke  -  Erdiston Primary

207

Boys Cricket Ball Throw Under 9

56.00m

3/2/2012

Malachi Harris  -  Deacons

208

Girls Long Jump Under 9

3.64m

2/25/2014

Skye Spencer-Layne - West Terrace Primary

209

Boys Long Jump Under 9

3.64m

3/25/2014

Daniel Duncan - Bayley's Primary

210

Girls 4x100 Meter Relay Under 9

1:03.39

3/19/2012

St. Stephen's Primary  -  SEP

211

Boys 4x100 Meter Relay Under 9

1:01.01

3/23/2004

Charles F. Broome  -  Charles F. Broome

300

Girls 100 Meter Dash Under 11

13.45

3/16/2011

Rhea Hoyte  -  Westbury

301

Boys 100 Meter Dash Under 11

12.90

3/16/2011

Raheem Taitt - Best  -  St. Martin's Mangrove

302

Girls 200 Meter Dash Under 11

28.50

3/16/2011

Leilani Haddock  -  West Terrace

303

Boys 200 Meter Dash Under 11

26.81

3/16/2011

Raheem Taitt - Best  -  St. Martin's Mangrove

304

Girls 400 Meter Dash Under 11

1:06.24

3/30/2009

Tianna Bowen  -  Wesley Hall

305

Boys 400 Meter Dash Under 11

1:03.14

3/9/2007

T'Shane Lorde  -  Hilda Skeene Primary

306

Girls Long Jump Under 11

4.36m

3/18/2009

Cristanna McConney  -  Lawrence T. Gay

307

Boys Long Jump Under 11

4.63m

3/13/2008

Ajani Alleyne  -  Wilkie Cumberbatch

308

Girls Cricket Ball Throw Under 11

44.82m

3/19/2010

Nashandi Clarke  -  George Lamming Primary

309

Boys Cricket Ball Throw Under 11

67.40m

3/18/2014

Malachi Harris - Deacon's Primary

310

Girls 4x100 Meter Relay Under 11

55.69

3/26/2003

Christ Church Primary  -  Christ Church Primary

311

Boys 4x100 Meter Relay Under 11

56.21

3/19/2012

West Terrace Primary  -  West Terrace

400

Girls 100 Meter Dash Under 13

12.90

3/7/2002

Sagirah Craig  -  St. Stephens Primary

401

Boys 100 Meter Dash Under 13

12.50

3/7/2002

Taureen Rose  -  Luther Thorne Primary

402

Girls 200 Meter Dash Under 13

26.68

3/19/2010

Jaria Hoyte  -  Bayley's Primary

403

Boys 200 Meter Dash Under 13

25.70

3/16/2011

Jamahl Burke  -  West Terrace

404

Girls 400 Meter Dash Under 13

1:01.10

3/19/2012

Shontae Cole  -  Grazettes

405

Boys 400 Meter Dash Under 13

58.75

3/18/2008

Mario Burke  -  Wilkie Cumberbatch

406

Girls Long Jump Under 13

4.76m

3/1/2006

Sarika Mayers  -  Gordan Greenidge Primary

407

Boys Long Jump Under 13

5.23m

3/19/2012

Jamahl Burke  -  West Terrace

408

Girls Cricket Ball Throw Under 13

53.81m

3/9/2007

Chazelle Cumberbatch  -  Erdiston Primary

409

Boys Cricket Ball Throw Under 13

79.60m

3/15/2004

Jodie Williams  -  Charles F. Broomes

410

Girls 4x100 Meter Relay Under 13

54.16

3/9/2007

Hilda Skeene Primary  -  Hilda Skeene Primary

411

Boys 4x100 Meter Relay Under 13

53.45

3/23/2007

Charles F. Broome  -  Charles F. Broome

500

Girls High Jump Open

1.48m

3/18/2008

Talasia Balgobin  -  Charles F. Broome

501

Boys High Jump Open

1.53m

3/30/2004

Kemar Jones  -  Charles F. Broome

502

Girls 600 Meter Run Open

1:43.34

3/19/2010

Jaria Hoyte  -  Bayley's Primary

503

Boys 800 Meter Run Open

2:22.84

3/19/2010

Rivaldo Leacock  -  St. Stephen's

504

Girls 800 Sprint Medley Open

2:01.71

3/9/2007

Hilda Skeene Primary  -  Hilda Skeene Primary

505

Boys 800 Sprint Medley Open

1:57.44

3/2/2010

St. Stephens  -  St. Stephens