Champions 2017
GIRLS - All Saint's Primary
BOYS - All Saint's Primary



Champions 2016
GIRLS - All Saint's Primary
BOYS - All Saint's Primary


All Saints Primary

Belmont Primary

Cuthbert Moore Primary

A ‘DaCosta Edwards Primary

Eagle Hall Primary

Gordon Greenidge Primary

Gordon Walters Primary

Hillaby Tuners Hall Primary

Mt. Tabor Primary
St. Bartholomew Primary
St. Judes Primary
St. Lucy Primary
Blackman and Gollop Primary
St. Martins Mangrove Primary
St. Matthew’s Primary
Peoples Cathedral



National Primary Schools -Atheletics Championships NAPSAC -Anton Norris Zone Records Print Records

100

Girls 50 Meter Dash Under 7

8.60

3/1/2012

Tanisha Knight - St. Martins Mang

101

Boys 50 Meter Dash Under 7

8.80

3/1/2012

Tyrease Holder - ST JUDES

102

Girls Standing Broad Jump Under 7

1.41m

2/27/2014

Renicia Sealy - A. Dacosta Edwards

103

Boys Standing Broad Jump Under 7

1.40m

3/1/2012

Rojay Sobers - Saints

104

Girls Tennis Ball Throw Under 7

16.21m

3/4/2009

Julisa Jones-Smith - Belmont Primary

105

Boys Tennis Ball Throw Under 7

26.35m

3/4/2010

Ericko Williams - St. Matthew's Primary

200

Girls 80 Meter Dash Under 9

12.49

3/3/2011

Julisa Jones-Smith - Belmont Primary

201

Boys 80 Meter Dash Under 9

12.11

3/4/2009

Raheem Taitt-Best - St. Martin's Mangrove

202

Girls 150 Meter Dash Under 9

23.64

3/4/2009

Shaquona Scott - Hillaby/Turner's Hall

203

Boys 150 Meter Dash Under 9

22.85

3/3/2011

Kobe Waithe - St. Matthew's Primary

204

Girls 100 Meter Dash Under 9

16.06

3/3/2011

Rikyla Fagan - Hillaby/Turner's Hall

205

Boys 100 Meter Dash Under 9

15.00

3/4/2009

Raheem Taitt-Best - St. Martin's Mangrove

206

Girls Cricket Ball Throw Under 9

26.44m

2/27/2014

Zania Mascoll - Cuth Moore

207

Boys Cricket Ball Throw Under 9

41.50m

3/3/2011

Jahaydon Boyce - All Saint's Primary

208

Girls Long Jump Under 9

2.90m

3/3/2011

Julisa Jones-Smith - Belmont Primary

209

Boys Long Jump Under 9

3.27m

3/4/2009

Quamie Neblett - Hillaby/Turner's Hall

210

Girls 4x100 Meter Relay Under 9

1:04.87

3/3/2011

Hillaby/Turner's Hall

211

Boys 4x100 Meter Relay Under 9

1:03.46

3/4/2010

All Saint's Primary

300

Girls 100 Meter Dash Under 11

14.21

3/4/2009

Sherise Christmas - St. Lucy's Primary

301

Boys 100 Meter Dash Under 11

13.85

3/4/2010

Shaquille Ifill - All Saint's Primary

302

Girls 200 Meter Dash Under 11

29.64

3/4/2009

Sherise Christmas - St. Lucy's Primary

303

Boys 200 Meter Dash Under 11

27.49

3/3/2011

Raheem Taitt-Best - St. Martin's Mangrove

304

Girls 400 Meter Dash Under 11

1:14.05

3/3/2011

Erica Beckles - Hillaby/Turner's Hall

305

Boys 400 Meter Dash Under 11

1:07.17

3/3/2011

Raheem Taitt-Best - St. Martin's Mangrove

306

Girls Long Jump Under 11

3.58m

3/1/2012

Acacia Small - HTHP

307

Boys Long Jump Under 11

4.09m

2/27/2014

Tyrique Bailey-Edwards - Cuth Moore

308

Girls Cricket Ball Throw Under 11

36.61m

3/4/2010

Shauntae Hinds - Gordon Greenidge

309

Boys Cricket Ball Throw Under 11

53.03m

2/27/2014

Jadan Harris - Gordon Greenidge

310

Girls 4x100 Meter Relay Under 11

1:00.63

2/27/2014

Mount Tabor Primary - Mount Tabor

S Brathwaite, V Clarke, T Small, S Layne

311

Boys 4x100 Meter Relay Under 11

58.13

3/3/2011

Hillaby/Turner's Hall

400

Girls 100 Meter Dash Under 13

13.07

3/4/2009

Tristan Evelyn - Mount Tabor Primary

401

Boys 100 Meter Dash Under 13

13.31

3/3/2011

Shaquille Ifill - All Saint's Primary

402

Girls 200 Meter Dash Under 13

27.57

3/4/2009

Tristan Evelyn - Mount Tabor Primary

403

Boys 200 Meter Dash Under 13

27.36

3/4/2010

Michael Belgrave - St. Andrew's Primary

404

Girls 400 Meter Dash Under 13

1:08.34

3/4/2009

Kayla Worrell - St. Andrew's Primary

405

Boys 400 Meter Dash Under 13

1:03.48

3/1/2012

Torian Waldron - HTHP

406

Girls Long Jump Under 13

4.28m

3/4/2009

Kayla Worrell - St. Andrew's Primary

407

Boys Long Jump Under 13

4.67m

3/3/2011

Othneil Taitt - Gordon Walters Primary

408

Girls Cricket Ball Throw Under 13

50.95m

3/3/2011

Tasheana Lynch - Belmont Primary

409

Boys Cricket Ball Throw Under 13

55.60m

3/3/2011

Camarie Boyce - Cuthbert Moore Primary

410

Girls 4x100 Meter Relay Under 13

56.81

2/27/2014

The People's Cathedral

Akpevwiehor-Branch, Gooding-Edghill, Greaves, King

411

Boys 4x100 Meter Relay Under 13

56.40

3/4/2010

The People's Cathedral

500

Girls High Jump Open

1.21m

2/27/2014

Aaliyah Trotman - Belmont

501

Boys High Jump Open

1.37m

3/3/2011

Antonio Farrell - Cuthbert Moore Primary

502

Girls 600 Meter Run Open

1:56.60

3/1/2012

Tiffon Gill - Saints

503

Boys 800 Meter Run Open

2:36.62

2/27/2014

Rashad Pearce - St. Martins Mangrove

504

Girls 800 Sprint Medley Open

2:11.68

3/3/2011

Belmont Primary

505

Boys 800 Sprint Medley Open

2:01.70

3/1/2012

Hillaby Turner's Hall Primary - HTHP




T Alleyne,

S Carrington,

J Cottle,

K Hurste