Licensed to NAPSAC National Stadium - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/19/2020 05:11 PM
                   2020 National Primary Schools - 2/19/2020                   
                  Athletic Championships ANDREA BLACKETT Zone                  
                                     U.W.I                                     
                                    Results                                    
 
Girls 50 Meter Dash Under 7
===================================================================================
      ANDREA: O  9.22  2/15/2018   Taryn Brathwaite, Selah                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 #  931 Gooden, Nyan        6 Good Shepherd Pr                   9.53   1  10   
  2 #  934 Hunte, Diamond      6 Good Shepherd Pr                  10.00   4   8   
  3 # 2730 Arthur, Jaleah      6 St. Lawrence                      10.38   4   6   
  4 # 1094 Connell, Janae      6 Ignatius Byer                     10.45   4   5   
  5 # 1408 Burke-Phillips, K   6 St. Joseph                        10.75   3   4   
  6 # 2737 Brathwaite, Ra'Ja   6 St. Lawrence                      10.80   3   3   
  7 #  889 Lashley, Ciara      6 Ellerton                          10.82   1   2   
  8 #  980 Brathwaite, Keniy   6 Hill Top                          11.05   1   1   
  9 # 2857 Kirton- Legall, C   6 St. Silas                         11.49   1 
 10 # 2888 Boyce, Akayra       6 Welches                           11.68   1 
 11 # 1352 Clarke, Trinity     6 St. John                          11.74   4 
 12 #  877 Boyce, Cherese      6 Ellerton                          11.77   2 
 13 # 1232 Moore, Chekhyla     6 Selah                             11.86   2 
 14 # 2859 Luke, Na'Shae       6 St. Silas                         11.92   3 
 15 # 1051 Rollins, Shamara    6 Holy Inn                          12.10   2 
 16 # 2820 Thompson, Dashea    5 St. Luke's Brigh                  12.12   2 
 17 # 2798 Cameron-Clarke, J   5 St. Luke's Brigh                  12.78   3 
 18 #  982 Emmanuel, Keiva     6 Hill Top                          12.98   4 
 19 # 1092 Chandler, Kiana     6 Ignatius Byer                     14.97   3 
 
Girls Standing Broad Jump Under 7
===================================================================================
      ANDREA: O 1.38m  2/15/2018   Elena Lynch, Good Shepherd                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1214 Bailey, Tiara       6 Selah                             1.16m   2  10   
      1.15m  1.16m  1.03m         
  2 #  931 Gooden, Nyan        6 Good Shepherd Pr                  1.08m   2   8   
      0.95m  1.08m  1.04m         
  3 # 1051 Rollins, Shamara    6 Holy Inn                          1.07m   2   6   
      1.07m  FOUL  FOUL         
  4 # 1098 Griffith, Shakyia   6 Ignatius Byer                     1.05m   2   5   
      0.97m  1.05m  0.89m         
  5 #  934 Hunte, Diamond      6 Good Shepherd Pr                  1.00m   1   4   
      0.98m  0.97m  1.00m         
  6 # 1408 Burke-Phillips, K   6 St. Joseph                        0.99m   2   3   
      FOUL  0.99m  0.83m         
  7 #  980 Brathwaite, Keniy   6 Hill Top                         J0.99m   1   2   
      0.81m  0.72m  0.99m         
  8 # 2728 Agard, Ariana       6 St. Lawrence                      0.96m   2   1   
      0.70m  0.91m  0.96m         
  9 # 2737 Brathwaite, Ra'Ja   6 St. Lawrence                      0.95m   1 
      0.85m  0.95m  0.94m         
 10 # 1423 Moore, Jazara       6 St. Joseph                        0.91m   1 
      0.71m  0.64m  0.91m         
 11 #  877 Boyce, Cherese      6 Ellerton                          0.90m   1 
      0.90m  0.89m  0.87m         
 12 # 2910 Redman, Miracle     6 Welches                          J0.90m   1 
      0.54m  0.90m  0.77m         
 13 # 1260 Beckles, Skyla      6 St. Albans Prima                  0.89m   2 
      FOUL  0.87m  0.89m         
 14 # 2820 Thompson, Dashea    5 St. Luke's Brigh                  0.88m   2 
      0.88m  0.83m  FOUL           
 15 # 2859 Luke, Na'Shae       6 St. Silas                        J0.88m   2 
      0.81m  0.88m  0.79m         
 16 # 1232 Moore, Chekhyla     6 Selah                             0.87m   1 
      FOUL  0.82m  0.87m         
 17 #  982 Emmanuel, Keiva     6 Hill Top                          0.83m   2 
      0.83m  0.57m  0.41m         
 18 # 2888 Boyce, Akayra       6 Welches                           0.82m   2 
      0.76m  0.82m  0.80m         
 19 #  889 Lashley, Ciara      6 Ellerton                          0.78m   2 
      0.78m  0.62m  0.76m         
 20 # 1372 Smith-Eversley, N   6 St. John                          0.76m   2 
      0.71m  0.76m  0.55m         
 21 # 2857 Kirton- Legall, C   6 St. Silas                         0.74m   1 
      0.74m  0.73m  0.73m          
 22 # 1094 Connell, Janae      6 Ignatius Byer                     0.68m   1 
      0.68m  FOUL  FOUL         
 23 # 2800 Douglas, Zakiyah    5 St. Luke's Brigh                  0.58m   1 
      0.47m  0.58m  0.49m           
 24 # 1040 Henry, Sharyah      6 Holy Inn                          0.55m   1 
      0.55m  0.40m  0.43m           
 
Girls Tennis Ball Throw Under 7
===================================================================================
      ANDREA: O 16.60m  3/2/2011    Tanillie Wilkinson, St. Joseph Primary     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1098 Griffith, Shakyia   6 Ignatius Byer                    10.65m   2  10   
      3.70m  10.30m  10.65m         
  2 #  934 Hunte, Diamond      6 Good Shepherd Pr                 10.04m   1   8   
      8.25m  10.04m  7.96m         
  3 #  885 Holder, Saniyah     6 Ellerton                          8.77m   1   6   
      8.77m  8.29m  7.39m         
  4 #  980 Brathwaite, Keniy   6 Hill Top                          8.55m   1   5   
      6.87m  FOUL  8.55m         
  5 #  931 Gooden, Nyan        6 Good Shepherd Pr                  7.75m   2   4   
      7.75m               
  6 #  877 Boyce, Cherese      6 Ellerton                          7.46m   2   3   
      3.91m  7.46m               
  7 # 1094 Connell, Janae      6 Ignatius Byer                     7.27m   1   2   
      4.80m  6.78m  7.27m           
  8 # 2753 Jaisingh, Isabell   6 St. Lawrence                      7.12m   1   1   
      6.71m  6.82m  7.12m           
  9 # 2732 Bacchus-Waithe, T   6 St. Lawrence                      7.02m   2 
      3.87m  FOUL  7.02m         
 10 # 1271 Hope-Pinder, Teha   6 St. Albans Prima                  6.92m   2 
         6.92m            
 11 # 2820 Thompson, Dashea    5 St. Luke's Brigh                  6.71m   1 
      FOUL  6.28m  6.71m           
 12 # 1423 Moore, Jazara       6 St. Joseph                        6.60m   2 
      FOUL  FOUL  6.60m           
 13 # 2901 Hood-Worrell, Hay   5 Welches                           6.10m   1 
      6.10m  5.33m  4.95m           
 14 # 1365 Lovell-Forde, Zak   5 St. John                          5.46m   2 
      FOUL  5.46m            
 15 # 2859 Luke, Na'Shae       6 St. Silas                         4.78m   2 
      4.55m  4.78m  4.77m         
 16 # 1030 Boyce, Kyla         6 Holy Inn                          4.58m   1 
      4.58m  FOUL  3.02m           
 17 #  982 Emmanuel, Keiva     6 Hill Top                          4.32m   2 
      3.00m  2.00m  4.32m         
 18 # 2815 Rogers, Nickayla    6 St. Luke's Brigh                  3.93m   2 
      3.93m  FOUL  FOUL         
 19 # 2888 Boyce, Akayra       6 Welches                           3.55m   2 
      FOUL  3.55m  3.39m         
 20 # 2857 Kirton- Legall, C   6 St. Silas                         2.94m   1 
      FOUL  2.94m  FOUL           
 -- # 1040 Henry, Sharyah      6 Holy Inn                           FOUL   2 
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Girls 80 Meter Dash Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 12.80  2/29/2012   Janae Goodman, Hilltop                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1215 Brathwaite, Taryn   8 Selah                             12.99   1  10   
  2 #  949 Watson, Shakayla    8 Good Shepherd Pr                  13.37   3   8   
  3 #  878 Butcher, Shamiah    8 Ellerton                          13.44   4   6   
  4 # 1421 Mayers, Destiny     8 St. Joseph                        13.46   1   5   
  5 # 1270 Headley, Shakyla    8 St. Albans Prima                  13.51   2   4   
  6 # 1261 Bowen, Karissa      8 St. Albans Prima                  13.71   1   3   
  7 # 2803 Gay, Keandra        8 St. Luke's Brigh                  14.02   3   2   
  8 # 2865 Williams, Jakaya    8 St. Silas                         14.24   1   1   
  9 # 1351 Brummell, Rizpah    8 St. John                          14.31   1 
 10 #  879 Cadogan, Faith      8 Ellerton                          14.36   1 
 11 # 1233 Narcisse, Robyn     8 Selah                             14.42   3 
 12 #  987 Greenidge-Mondore   7 Hill Top                          14.50   2 
 13 # 2794 Bayley, Faith       7 St. Luke's Brigh                  14.57   2 
 14 # 2855 Douglin, Shania     8 St. Silas                         14.60   4 
 15 # 2913 Small, Aria         8 Welches                           14.63   2 
 16 # 1041 Joe, Denell         7 Holy Inn                          14.79   4 
 17 # 1101 Lashley, Savannah   8 Ignatius Byer                     14.80   4 
 18 # 1409 Catlyn, Jahzara     7 St. Joseph                        14.87   3 
 19 #  932 Griffith-Quimby,    8 Good Shepherd Pr                  14.87   4 
 20 # 2759 Ruck, Sabra         8 St. Lawrence                      14.88   3 
 21 # 1358 Holdip, Kadresha    8 St. John                          15.13   2 
 22 # 2741 Chase, Christina    7 St. Lawrence                      15.14   4 
 23 # 1027 Belgrave, Zerenit   7 Holy Inn                          15.47   2 
 24 #  995 Nurse, Piarra       8 Hill Top                          15.57   3 
 25 # 1090 Bruce-Goddard, Ka   8 Ignatius Byer                     15.64   3 
 26 # 2889 Bristol, Shania     8 Welches                           16.17   4 
 27 # 1201 Polastraj, Merisa   8 Roman Catholic                    19.37   1 
 
Girls 100 Meter Dash Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 15.20  2/15/2017   Krisanne Jones, St. John's                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1215 Brathwaite, Taryn   8 Selah                             16.05   2  10   
  2 # 1421 Mayers, Destiny     8 St. Joseph                        16.12   4   8   
  3 # 2803 Gay, Keandra        8 St. Luke's Brigh                  16.76   4   6   
  4 #  878 Butcher, Shamiah    8 Ellerton                          17.00   3   5   
  5 #  949 Watson, Shakayla    8 Good Shepherd Pr                  17.14   2   4   
  6 # 1270 Headley, Shakyla    8 St. Albans Prima                  17.37   1   3   
  7 # 1101 Lashley, Savannah   8 Ignatius Byer                     17.38   4   2   
  8 # 1261 Bowen, Karissa      8 St. Albans Prima                  17.44   3   1   
  9 #  879 Cadogan, Faith      8 Ellerton                          17.82   4 
 10 # 2741 Chase, Christina    7 St. Lawrence                      17.86   4 
 11 # 2852 Browne, Katelia     8 St. Silas                         17.88   1 
 12 # 2749 Harris-Elcock, Na   8 St. Lawrence                      17.93   3 
 13 # 1041 Joe, Denell         7 Holy Inn                          17.97   2 
 14 # 1233 Narcisse, Robyn     8 Selah                             18.00   3 
 15 # 2913 Small, Aria         8 Welches                           18.00   3 
 16 # 1027 Belgrave, Zerenit   7 Holy Inn                          18.02   4 
 17 # 1351 Brummell, Rizpah    8 St. John                          18.13   4 
 18 # 1409 Catlyn, Jahzara     7 St. Joseph                        18.55   3 
 19 # 2855 Douglin, Shania     8 St. Silas                         18.60   3 
 20 #  987 Greenidge-Mondore   7 Hill Top                          18.91   2 
 21 # 1358 Holdip, Kadresha    8 St. John                          19.23   1 
 22 # 2794 Bayley, Faith       7 St. Luke's Brigh                  19.42   2 
 23 #  932 Griffith-Quimby,    8 Good Shepherd Pr                  19.52   1 
 24 # 2889 Bristol, Shania     8 Welches                           19.85   2 
 25 # 1090 Bruce-Goddard, Ka   8 Ignatius Byer                     20.21   2 
 26 #  995 Nurse, Piarra       8 Hill Top                          20.32   1 
 27 # 1201 Polastraj, Merisa   8 Roman Catholic                    24.36   1 
 
Girls 150 Meter Dash Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 22.83  2/15/2017   Krisanne Jones, St. John's                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1421 Mayers, Destiny     8 St. Joseph                        24.75   3  10   
  2 #  878 Butcher, Shamiah    8 Ellerton                          25.50   1   8   
  3 # 1261 Bowen, Karissa      8 St. Albans Prima                  25.88   2   6   
  4 # 2729 Arthur, Jadyn       8 St. Lawrence                      25.93   3   5   
  5 # 2852 Browne, Katelia     8 St. Silas                         26.04   2   4   
  6 # 1270 Headley, Shakyla    8 St. Albans Prima                  26.10   4   3   
  7 # 2803 Gay, Keandra        8 St. Luke's Brigh                  26.25   1   2   
  8 # 1424 Nelson, Zakiya      8 St. Joseph                        26.33   1   1   
  9 #  897 Waithe, Dekasia     7 Ellerton                          26.44   4 
 10 #  949 Watson, Shakayla    8 Good Shepherd Pr                  26.47   2 
 11 # 1041 Joe, Denell         7 Holy Inn                          27.02   1 
 12 # 2865 Williams, Jakaya    8 St. Silas                         27.34   3 
 13 # 2749 Harris-Elcock, Na   8 St. Lawrence                      27.45   4 
 14 # 1375 Toppin, Zian-Mari   7 St. John                          27.93   3 
 15 # 1233 Narcisse, Robyn     8 Selah                             27.95   4 
 16 # 1101 Lashley, Savannah   8 Ignatius Byer                     27.98   3 
 17 # 1109 Taitt, Amiya        8 Ignatius Byer                     28.60   2 
 18 # 2819 Tasker, Ronia       8 St. Luke's Brigh                  28.70   2 
 19 # 1351 Brummell, Rizpah    8 St. John                          29.06   4 
 20 # 1217 Broomes, Skyla      8 Selah                             29.39   2 
 21 # 2889 Bristol, Shania     8 Welches                           29.70   4 
 22 # 1047 Nicholls, Misha     8 Holy Inn                          29.73   4 
 23 #  932 Griffith-Quimby,    8 Good Shepherd Pr                  29.84   3 
 24 #  992 Lewis, Kayla        8 Hill Top                          31.36   1 
 25 #  991 Lavine, Karina      8 Hill Top                          33.38   3 
 26 # 1201 Polastraj, Merisa   8 Roman Catholic                    39.15   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 1:08.29  2/17/2016   St. Alban's Primary, St. Alban's Primary  
                         T Alleyne, A Harewood, J Worrell, M Yearwood      
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Albans Primary  'A'                                      1:12.24   1  20   
  2 Ellerton Primary School  'A'                                 1:12.62   1  16   
  3 Selah Primary School  'A'                                    1:13.60   2  12   
  4 St. Joseph Primary School  'A'                               1:13.78   1  10   
  5 St. Lawrence Primary  'A'                                    1:14.50   2   8   
  6 St. Silas Primary School  'A'                                1:16.25   1   6   
  7 Holy Innocents' Primary School  'A'                          1:16.28   1   4   
  8 St. Luke's Brighton Primary  'A'                             1:16.62   2   2   
  9 Ignatius Byer Primary School  'A'                            1:18.78   2 
 10 St. John Primary  'A'                                        1:19.60   2 
 11 Welches Primary  'A'                                         1:20.32   2 
 12 Hill Top Preparatory School  'A'                             1:22.92   2 
 -- Good Shepherd Primary  'A'                                        DQ   1 
 
Girls Long Jump Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 2.82m  2/26/2014   Kaleisha Freeman, St. Lawrence              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1215 Brathwaite, Taryn   8 Selah                             3.15mO  2  10   
      2.95m  3.02m  3.15m         
  2 #  928 Clarke, Tariah      8 Good Shepherd Pr                  2.38m   1   8   
      FOUL  1.88m  2.38m         
  3 # 1358 Holdip, Kadresha    8 St. John                          2.22m   1   6   
      2.22m  1.54m  1.98m         
  4 #  937 Lynch, Elena        8 Good Shepherd Pr                  2.16m   2   5   
      2.16m  2.02m  FOUL         
  5 # 1416 Holder, Adanya      7 St. Joseph                        2.05m   2   4   
      2.00m  2.05m  1.73m         
  6 # 1090 Bruce-Goddard, Ka   8 Ignatius Byer                     2.02m   2   3   
      1.88m  1.80m  2.02m         
  7 # 2743 Corbin, Shakyra     8 St. Lawrence                      1.99m   2   2   
      1.99m  1.87m  1.90m         
  8 # 1426 Phillips, Chakayl   8 St. Joseph                        1.97m   1   1   
      FOUL  1.97m  FOUL         
  9 # 1266 Edwars, Tquery      8 St. Albans Prima                  1.94m   1 
      FOUL  1.94m  FOUL         
 10 # 2862 Scantlebury Cyrus   8 St. Silas                         1.92m   1 
      1.71m  1.92m  FOUL         
 11 # 2742 Clarke, Lanieka     8 St. Lawrence                      1.72m   1 
      1.57m  FOUL  1.72m         
 12 # 1375 Toppin, Zian-Mari   7 St. John                          1.57m   2 
      FOUL  1.57m  FOUL           
 13 # 2819 Tasker, Ronia       8 St. Luke's Brigh                  1.49m   2 
      1.49m  1.20m  FOUL         
 14 # 1105 Rock, Amaya         8 Ignatius Byer                     1.41m   1 
      FOUL  FOUL  1.41m         
 15 # 2855 Douglin, Shania     8 St. Silas                         1.27m   2 
      FOUL  1.27m  FOUL         
 16 #  976 Arthur, Sariyah     7 Hill Top                          1.24m   2 
      FOUL  1.24m  FOUL         
 -- # 2816 Rogers-Humes, Ann   8 St. Luke's Brigh                   FOUL   1 
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Girls Cricket Ball Throw Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 22.92m  3/3/2010    Rashonna Phillips, St. Alban's Primary     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1419 Inniss, Shariya     7 St. Joseph                       18.70m   1  10   
      18.70m  16.52m  13.69m           
  2 # 1257 Alleyne, Dashara    8 St. Albans Prima                 16.95m   2   8   
      7.18m  16.95m  14.50m         
  3 # 2794 Bayley, Faith       7 St. Luke's Brigh                 14.00m   2   6   
      14.00m  11.85m  9.62m         
  4 # 2865 Williams, Jakaya    8 St. Silas                        13.86m   2   5   
      10.17m  12.78m  13.86m         
  5 # 1279 Russell-Springer,   8 St. Albans Prima                 13.70m   1   4   
      13.70m  13.30m  13.09m            
  6 # 1105 Rock, Amaya         8 Ignatius Byer                    12.86m   2   3   
      12.86m  11.37m  12.21m         
  7 #  890 Nicholl, Kyla       8 Ellerton                         12.60m   2   2   
      8.73m  11.31m  12.60m           
  8 #  937 Lynch, Elena        8 Good Shepherd Pr                 12.01m   2   1   
      12.01m  9.59m  11.04m         
  9 # 1050 Roachford, Jakyra   8 Holy Inn                         11.79m   1 
      7.08m     11.79m           
 10 # 1224 Greaves, Kanesha    7 Selah                            11.75m   2 
      8.00m     11.75m         
 11 # 2813 Roberts, Akira      7 St. Luke's Brigh                 11.47m   1 
      11.47m  10.33m  10.39m         
 12 # 2743 Corbin, Shakyra     8 St. Lawrence                     11.30m   1 
      10.53m  10.31m  11.30m           
 13 #  892 Patterson, Ahtorm   8 Ellerton                         10.45m   1 
      10.45m  6.03m  9.48m           
 14 # 1409 Catlyn, Jahzara     7 St. Joseph                        9.74m   2 
      7.77m  9.74m  9.52m         
 15 # 1349 Bolden, Arianndra   8 St. John                          9.50m   1 
      4.75m  8.63m  9.50m           
 16 # 1109 Taitt, Amiya        8 Ignatius Byer                     9.12m   1 
      9.12m  8.60m  7.35m           
 17 # 1046 Mayers, Sarah       8 Holy Inn                          9.07m   2 
      7.09m  9.07m            
 18 #  981 Brewster, Zalyah    8 Hill Top                          8.94m   2 
      6.84m  6.28m  8.94m         
 19 # 2749 Harris-Elcock, Na   8 St. Lawrence                      8.86m   2 
      8.73m  7.35m  8.86m         
 
Girls 100 Meter Dash Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 14.16  3/3/2009    Sasha Mayers, St. Alban's Primary           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1415 Grant, Dion        10 St. Joseph                        15.04   2  10   
  2 # 1282 Thompson, Karesha  10 St. Albans Prima                  15.27   2   8   
  3 # 1376 Wiltshire, Mya      9 St. John                          15.53   3   6   
  4 #  888 Kellman, Shamika   10 Ellerton                          15.60   2   5   
  5 # 1223 Greaves, Dechanne  10 Selah                             15.62   2   4   
  6 #  930 Forde, Danielle    10 Good Shepherd Pr                  15.68   3   3   
  7 # 1430 Sealy, Juniyah     10 St. Joseph                        15.88   4   2   
  8 #  925 Ashton, Kenya       9 Good Shepherd Pr                  16.00   1   1   
  9 # 1227 Griffith, Sharya   10 Selah                             16.12   3 
 10 # 2851 Brathwaite, Ciara  10 St. Silas                         16.19   3 
 11 # 2751 Haynes, Myniya     10 St. Lawrence                      16.20   4 
 12 # 2886 Armstrong, Majae    9 Welches                           16.28   2 
 13 # 2810 Megnauth, Donnici  10 St. Luke's Brigh                  16.34   2 
 14 # 1052 Rudder, Sapphire   10 Holy Inn                          16.37   1 
 15 # 2792 Allsopp, Chrisett  10 St. Luke's Brigh                  16.38   3 
 16 #  880 Cumberbatch, Alys   9 Ellerton                          16.58   1 
 17 # 2853 Douglin, Keziah    10 St. Silas                         16.76   2 
 18 # 2905 Leon, Arynae       10 Welches                           16.80   4 
 19 #  994 Nicholls, Tiana    10 Hill Top                          16.90   4 
 20 # 1039 Hackett, Azariah   10 Holy Inn                          17.18   4 
 21 # 1367 Price, Roniah       9 St. John                          17.28   1 
 22 # 1198 James, Sarama      10 Roman Catholic                    17.60   1 
 23 # 1096 Cumberbatch, Nich  10 Ignatius Byer                     18.20   4 
 24 #  983 Forde, Ciara       10 Hill Top                          18.22   4 
 25 # 1106 Rock, Azzaria       9 Ignatius Byer                     18.60   3 
 26 # 1200 Olton, Jamie       10 Roman Catholic                    18.61   4 
 -- # 1267 Gaskin, Tory        9 St. Albans Prima                     DQ   1 
 
Girls 200 Meter Dash Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 29.82  3/3/2009    Sasha Mayers, St. Alban's Primary           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1282 Thompson, Karesha  10 St. Albans Prima                  31.03   1  10   
  2 # 1415 Grant, Dion        10 St. Joseph                        31.45   3   8   
  3 #  888 Kellman, Shamika   10 Ellerton                          31.72   3   6   
  4 #  936 Lorde, Soweto      10 Good Shepherd Pr                  31.89   1   5   
  5 #  942 Richardson, Tisho  10 Good Shepherd Pr                  31.97   4   4   
  6 # 1223 Greaves, Dechanne  10 Selah                             32.14   2   3   
  7 # 2863 Skeete, Shaneesa    9 St. Silas                         32.41   2   2   
  8 # 1430 Sealy, Juniyah     10 St. Joseph                        32.87   4   1   
  9 # 1376 Wiltshire, Mya      9 St. John                          33.39   3 
 10 # 2886 Armstrong, Majae    9 Welches                           33.54   1 
 11 # 1355 Gill, Shauntay     10 St. John                          33.55   1 
 12 # 1052 Rudder, Sapphire   10 Holy Inn                          34.10   2 
 13 # 1028 Benskin, Jazariah  10 Holy Inn                          34.34   1 
 14 # 2817 Sandiford, Kelia   10 St. Luke's Brigh                  34.76   4 
 15 # 2851 Brathwaite, Ciara  10 St. Silas                         34.78   3 
 16 # 1198 James, Sarama      10 Roman Catholic                    34.81   3 
 17 # 2895 Garner, Tezaria    10 Welches                           34.84   4 
 18 # 1235 Thorne, Zakyla      9 Selah                             34.86   1 
 19 # 1267 Gaskin, Tory        9 St. Albans Prima                  35.28   2 
 20 # 2792 Allsopp, Chrisett  10 St. Luke's Brigh                  35.35   2 
 21 #  880 Cumberbatch, Alys   9 Ellerton                          36.67   2 
 22 # 1096 Cumberbatch, Nich  10 Ignatius Byer                     38.35   4 
 23 # 2745 Durant, Tamera     10 St. Lawrence                      38.40   4 
 24 # 1194 Carrington, Angel  10 Roman Catholic                    40.19   4 
 25 # 1100 Jadea, Burnett      9 Ignatius Byer                     40.52   2 
 26 #  990 Isaacs, Caesey      9 Hill Top                          40.91   3 
 27 #  989 Hurcules, Ciara     9 Hill Top                          41.90   1 
 
Girls 300 Meter Dash Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 52.47  2/15/2018   Kiami-Rae Orford, Good Shepherd             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1282 Thompson, Karesha  10 St. Albans Prima                  50.29O  3  10   
  2 # 1427 Phillips, Keira    10 St. Joseph                        50.85O  1   8   
  3 # 1415 Grant, Dion        10 St. Joseph                        51.92O  4   6   
  4 #  942 Richardson, Tisho  10 Good Shepherd Pr                  53.91   1   5   
  5 #  936 Lorde, Soweto      10 Good Shepherd Pr                  54.31   4   4   
  6 # 1028 Benskin, Jazariah  10 Holy Inn                          54.77   3   3   
  7 # 1376 Wiltshire, Mya      9 St. John                          54.78   4   2   
  8 # 2863 Skeete, Shaneesa    9 St. Silas                         55.06   3   1   
  9 # 1052 Rudder, Sapphire   10 Holy Inn                          55.27   2 
 10 # 1355 Gill, Shauntay     10 St. John                          56.50   2 
 11 # 2895 Garner, Tezaria    10 Welches                           56.80   3 
 12 # 2817 Sandiford, Kelia   10 St. Luke's Brigh                  57.22   2 
 13 # 1264 Couse-Chase, Keri  10 St. Albans Prima                  59.48   2 
 14 # 2904 Legall, Anastasia  10 Welches                           59.70   4 
 15 # 1227 Griffith, Sharya   10 Selah                           1:00.52   2 
 16 # 2750 Harris-Grant, Rak  10 St. Lawrence                    1:01.22   2 
 17 # 1096 Cumberbatch, Nich  10 Ignatius Byer                   1:02.01   4 
 18 # 2811 Perch, Abigail     10 St. Luke's Brigh                1:03.98   1 
 19 # 2745 Durant, Tamera     10 St. Lawrence                    1:06.42   1 
 20 # 1198 James, Sarama      10 Roman Catholic                  1:08.23   3 
 21 #  996 Pitcarin, Janiah    9 Hill Top                        1:08.99   4 
 22 # 2848 Alleyne, Richarla   9 St. Silas                       1:10.10   2 
 23 # 1100 Jadea, Burnett      9 Ignatius Byer                   1:11.03   1 
 24 #  880 Cumberbatch, Alys   9 Ellerton                        1:11.21   1 
 25 # 1193 Ashwaunth, Runica  10 Roman Catholic                  1:12.98   4 
 26 #  986 Gibson, Leah       10 Hill Top                        1:14.56   1 
 27 #  884 Henry, Rhea         9 Ellerton                        1:23.44   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 1:00.88  2/15/2018   St. Alban's Primary, St. Alban's          
                         T Alleyne, J Worrell, A Harewood, E Mason         
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Joseph Primary School  'A'                               1:04.80   1  20   
  2 Selah Primary School  'A'                                    1:06.29   2  16   
  3 Welches Primary  'A'                                         1:06.32   1  12   
  4 St. Albans Primary  'A'                                      1:07.05   1  10   
  5 St. Luke's Brighton Primary  'A'                             1:07.48   2   8   
  6 Ellerton Primary School  'A'                                 1:07.54   2   6   
  7 St. John Primary  'A'                                        1:08.18   2   4   
  8 Holy Innocents' Primary School  'A'                          1:09.03   1   2   
  9 St. Silas Primary School  'A'                                1:09.33   1 
 10 St. Lawrence Primary  'A'                                    1:09.35   1 
 11 Hill Top Preparatory School  'A'                             1:16.50   2 
 12 Ignatius Byer Primary School  'A'                            1:17.65   2 
 -- Good Shepherd Primary  'A'                                        DQ   1 
 
Girls Long Jump Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 4.07m  3/3/2009    Sasha Mayers, St. Alban's Primary           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1427 Phillips, Keira    10 St. Joseph                        3.16m   2  10   
      3.13m  3.16m  FOUL         
  2 # 2895 Garner, Tezaria    10 Welches                           3.14m   1   8   
      3.14m  FOUL  3.01m         
  3 #  936 Lorde, Soweto      10 Good Shepherd Pr                  3.08m   1   6   
      2.88m  3.08m  FOUL         
  4 # 2751 Haynes, Myniya     10 St. Lawrence                      2.97m   2   5   
      2.97m  2.86m  FOUL         
  5 # 1223 Greaves, Dechanne  10 Selah                             2.87m   2   4   
      2.40m  2.87m  2.72m         
  6 #  925 Ashton, Kenya       9 Good Shepherd Pr                  2.76m   2   3   
      2.67m  2.76m  2.43m         
  7 # 2810 Megnauth, Donnici  10 St. Luke's Brigh                  2.72m   1   2   
      2.60m  2.72m  2.69m         
  8 # 1213 Archer, Tianna      9 Selah                             2.59m   1   1   
      2.50m  2.20m  2.59m         
  9 # 2792 Allsopp, Chrisett  10 St. Luke's Brigh                  2.54m   2 
      2.39m  2.54m  2.27m         
 10 # 1418 Howard, Kayla      10 St. Joseph                        2.46m   1 
      FOUL  2.44m  2.46m         
 11 # 1268 Griffith, Krisell  10 St. Albans Prima                  2.39m   1 
      2.39m  2.29m  FOUL         
 12 # 2905 Leon, Arynae       10 Welches                           2.35m   2 
      2.17m  2.20m  2.35m         
 13 # 2848 Alleyne, Richarla   9 St. Silas                         2.10m   1 
      1.78m  2.06m  2.10m          
 14 # 2853 Douglin, Keziah    10 St. Silas                         1.91m   2 
      1.91m  1.69m  1.75m         
 15 #  996 Pitcarin, Janiah    9 Hill Top                          1.82m   1 
      1.82m  FOUL  1.68m         
 16 # 1370 Simpson, Jashanta  10 St. John                          1.79m   2 
      1.64m  1.61m  1.79m         
 17 #  986 Gibson, Leah       10 Hill Top                          1.70m   2 
      1.62m  1.52m  1.70m         
 18 # 1194 Carrington, Angel  10 Roman Catholic                    1.65m   1 
      FOUL  FOUL  1.65m         
 19 # 1367 Price, Roniah       9 St. John                          1.41m   1 
      1.41m  FOUL  FOUL         
 20 # 1200 Olton, Jamie       10 Roman Catholic                    1.40m   2 
      FOUL  FOUL  1.40m         
 -- # 1085 Baker, Shakina     10 Ignatius Byer                      FOUL   2 
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- # 1281 Stephen, Trashawn  10 St. Albans Prima                   FOUL   2 
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- # 1106 Rock, Azzaria       9 Ignatius Byer                      FOUL   1 
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Girls Cricket Ball Throw Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 41.72m  3/3/2009    Renee Burke, St. David's Primary           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  930 Forde, Danielle    10 Good Shepherd Pr                 30.13m   2  10   
         24.96m  30.13m           
  2 # 2751 Haynes, Myniya     10 St. Lawrence                     26.09m   1   8   
      26.09m  19.89m  16.27m         
  3 # 1028 Benskin, Jazariah  10 Holy Inn                         25.42m   2   6   
      25.42m  20.44m  24.42m           
  4 #  950 Williams, Jashera   9 Good Shepherd Pr                 25.26m   1   5   
      24.65m  25.26m  23.47m           
  5 # 2810 Megnauth, Donnici  10 St. Luke's Brigh                 24.74m   1   4   
      20.28m  24.74m  24.74m           
  6 # 2817 Sandiford, Kelia   10 St. Luke's Brigh                 22.87m   1   3   
      22.87m  20.20m  19.15m           
  7 # 1093 Connell, Aaliyah    9 Ignatius Byer                    22.29m   2   2   
      12.98m  20.96m  22.29m         
  8 #  994 Nicholls, Tiana    10 Hill Top                         21.63m   1   1   
      18.21m  21.63m  15.29m           
  9 # 2853 Douglin, Keziah    10 St. Silas                        21.50m   1 
      17.17m  18.90m  21.50m         
 10 # 2890 Cave, Jashonna     10 Welches                          21.06m   2 
      19.06m  19.10m  21.06m         
 11 # 1273 Husbands, Janae    10 St. Albans Prima                 20.88m   1 
      20.88m  20.59m  17.84m           
 12 # 1262 Brathwaite, Serap   9 St. Albans Prima                 20.68m   2 
      15.47m  20.68m  18.17m         
 13 # 1412 Culpepper, Rashan  10 St. Joseph                       20.00m   2 
      4.23m  19.70m  20.00m         
 14 # 1213 Archer, Tianna      9 Selah                            19.59m   1 
      10.65m  19.59m  14.44m         
 15 # 1216 Broome, Zaria      10 Selah                            19.45m   2 
      19.22m     19.45m         
 16 # 1049 Roach, Hailey      10 Holy Inn                         19.36m   1 
      7.84m  12.70m  19.36m           
 17 # 2851 Brathwaite, Ciara  10 St. Silas                        18.96m   2 
      13.10m  15.92m  18.96m           
 18 #  899 Williams, Faith    10 Ellerton                         18.22m   2 
      12.55m  12.74m  18.22m         
 19 #  886 Holder, Saryah     10 Ellerton                         18.19m   2 
      7.82m  6.75m  18.19m         
 20 # 1374 Thomas, Ciara      10 St. John                         17.27m   1 
      12.82m  17.27m  15.39m           
 21 # 1355 Gill, Shauntay     10 St. John                         15.62m   2 
      15.62m  14.05m  11.81m           
 22 # 2906 Mayers, Jayda      10 Welches                          15.54m   1 
      9.29m  10.38m  15.54m         
 23 #  989 Hurcules, Ciara     9 Hill Top                         13.36m   2 
      10.02m  10.93m  13.36m         
 
Girls 100 Meter Dash Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 13.63  2/17/2016   Aaliyah Agard, Ignatius Byer Primary        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1360 Jones, Krisanne    11 St. John                          14.04   2  10   
  2 # 1284 Yearwood, Maleye   12 St. Albans Prima                  14.52   3   8   
  3 # 1218 Burnett-Cave, Ras  12 Selah                             14.65   1   6   
  4 #  929 Ellis-Nurse, Rali  11 Good Shepherd Pr                  14.78   4   5   
  5 # 1272 Hoyte, Ariel       12 St. Albans Prima                  15.06   4   4   
  6 # 1088 Boyce, Chenara     12 Ignatius Byer                     15.11   1   3   
  7 # 2864 Smith, Aryes       12 St. Silas                         15.24   1   2   
  8 #  946 Springer, Sariah   12 Good Shepherd Pr                  15.34   2   1   
  9 #  887 Kellman, Shakira   12 Ellerton                          15.46   4 
 10 # 1043 Lavia, Toccara     11 Holy Inn                          15.55   4 
 11 # 1234 Rock, Samerah      12 Selah                             15.72   4 
 12 # 2761 Ward, Jayla        11 St. Lawrence                      15.81   3 
 13 # 2801 Edey, Jamalika     11 St. Luke's Brigh                  15.82   3 
 14 # 1433 Williams, Kyra     12 St. Joseph                        16.07   1 
 15 #  984 Forde, Kiara       11 Hill Top                          16.31   2 
 16 # 1431 Small, Tashara     11 St. Joseph                        16.41   3 
 17 # 2849 Benn, Shiana       11 St. Silas                         16.42   3 
 18 # 2805 Hinkson, Rakayla   12 St. Luke's Brigh                  16.47   2 
 19 # 2736 Boyce-Knight, Tak  12 St. Lawrence                      16.51   1 
 20 # 2899 Harper, Karimah    11 Welches                           16.63   2 
 21 #  993 Lovell, Davisha    11 Hill Top                          16.72   1 
 22 # 1197 Hunte, Nyla        11 Roman Catholic                    16.97   4 
 23 # 1029 Blenman, Neriah    12 Holy Inn                          17.15   2 
 24 # 1199 Mcallister, Kalif  12 Roman Catholic                    17.22   2 
 25 # 1095 Crichlow, Jazaira  11 Ignatius Byer                     18.01   4 
 
Girls 200 Meter Dash Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 28.62  2/17/2016   Aaliyah Agard, Ignatius Byer Primary        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1360 Jones, Krisanne    11 St. John                          29.44   3  10   
  2 #  979 Brathwaite, Eboni  11 Hill Top                          30.29   1   8   
  3 # 1218 Burnett-Cave, Ras  12 Selah                             30.60   1   6   
  4 #  929 Ellis-Nurse, Rali  11 Good Shepherd Pr                  31.40   3   5   
  5 # 2747 Greenidge, Diamon  11 St. Lawrence                      31.48   2   4   
  6 # 1234 Rock, Samerah      12 Selah                             31.82   3   3   
  7 # 1043 Lavia, Toccara     11 Holy Inn                          32.06   1   2   
  8 # 1277 Payne, Hannah      11 St. Albans Prima                  32.10   3   1   
  9 # 1411 Cox, Zariah        11 St. Joseph                        32.30   2 
 10 # 2864 Smith, Aryes       12 St. Silas                         32.50   1 
 11 #  944 Rock, Shenia       11 Good Shepherd Pr                  32.65   2 
 12 #  883 Gill, Shaunte      11 Ellerton                          32.69   4 
 13 # 1258 Alleyne, Teshera   11 St. Albans Prima                  32.75   2 
 14 # 1433 Williams, Kyra     12 St. Joseph                        32.90   4 
 15 # 2801 Edey, Jamalika     11 St. Luke's Brigh                  33.81   1 
 16 # 2887 Belle, Rajaida     11 Welches                           34.55   3 
 17 #  978 Best, Gabrielle    11 Hill Top                          35.11   2 
 18 # 1088 Boyce, Chenara     12 Ignatius Byer                     35.21   1 
 19 # 1029 Blenman, Neriah    12 Holy Inn                          35.92   4 
 20 # 1197 Hunte, Nyla        11 Roman Catholic                    36.08   4 
 21 # 1091 Chandler, Breana   11 Ignatius Byer                     36.17   2 
 22 # 2849 Benn, Shiana       11 St. Silas                         36.18   3 
 23 # 2892 Clarke, Takiyah    11 Welches                           37.57   4 
 24 # 1199 Mcallister, Kalif  12 Roman Catholic                    37.73   2 
 25 # 2736 Boyce-Knight, Tak  12 St. Lawrence                      38.13   4 
 26 # 1369 Sealy, Larissa     12 St. John                          41.50   4 
 27 # 2805 Hinkson, Rakayla   12 St. Luke's Brigh                  42.36   3 
 
Girls 400 Meter Dash Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 1:05.00  2/17/2016   Shakacia Watson, Good Shepherd Primary    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  939 Orford, Kiami-Rae  11 Good Shepherd Pr                1:11.04   1  10   
  2 # 1360 Jones, Krisanne    11 St. John                        1:11.95   4   8   
  3 # 2747 Greenidge, Diamon  11 St. Lawrence                    1:14.48   3   6   
  4 # 1212 Alfred, Sasia      11 Selah                           1:15.69   3   5   
  5 # 1277 Payne, Hannah      11 St. Albans Prima                1:16.13   1   4   
  6 # 1231 Joseph-Niles, Dan  11 Selah                           1:16.86   2   3   
  7 #  929 Ellis-Nurse, Rali  11 Good Shepherd Pr                1:16.89   4   2   
  8 #  887 Kellman, Shakira   12 Ellerton                        1:18.53   3   1   
  9 #  988 Harding, Aleisha   11 Hill Top                        1:20.96   1 
 10 # 1420 Jean-Louis Collym  12 St. Joseph                      1:21.58   2 
 11 # 1272 Hoyte, Ariel       12 St. Albans Prima                1:22.50   4 
 12 #  998 Sutherland, Taryn  11 Hill Top                        1:24.54   3 
 13 # 1354 Gilkes, Amaya      11 St. John                        1:24.62   3 
 14 # 1433 Williams, Kyra     12 St. Joseph                      1:25.36   3 
 15 # 1043 Lavia, Toccara     11 Holy Inn                        1:28.28   1 
 16 # 1091 Chandler, Breana   11 Ignatius Byer                   1:28.85   1 
 17 # 2814 Roberts, Reneisha  11 St. Luke's Brigh                1:29.16   4 
 18 # 2854 Douglin, Lekyla    11 St. Silas                       1:33.08   2 
 19 # 2738 Burnett, Kianna    11 St. Lawrence                    1:33.16   2 
 20 # 1038 Greaves, Jaliyah   11 Holy Inn                        1:53.40   4 
 21 # 1195 Freeman-Simmons,   11 Roman Catholic                  2:01.56   2 
 22 # 1196 Gowkarren, Reshil  11 Roman Catholic                  2:02.18   4 
 
Girls 4x100 Meter Relay Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 57.39  2/17/2016   Ignatius Byer Primary, Ignatius Byer Primary
                       A Agard, A Babb, T Boyce, V Norville              
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Selah Primary School  'A'                                    1:00.75   1  20   
  2 Good Shepherd Primary  'A'                                   1:01.37   1  16   
  3 St. Albans Primary  'A'                                      1:01.98   1  12   
  4 St. John Primary  'A'                                        1:04.50   1  10   
  5 St. Lawrence Primary  'A'                                    1:05.12   2   8   
  6 St. Joseph Primary School  'A'                               1:05.40   1   6   
  7 Hill Top Preparatory School  'A'                             1:05.41   1   4   
  8 St. Luke's Brighton Primary  'A'                             1:06.41   2   2   
  9 Holy Innocents' Primary School  'A'                          1:06.48   2 
 10 St. Silas Primary School  'A'                                1:07.17   2 
 11 Welches Primary  'A'                                         1:09.61   2 
 12 Roman Catholic  'A'                                          1:16.79   2 
 13 Ignatius Byer Primary School  'A'                            1:31.35   2 
 
Girls Long Jump Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 4.66m  3/3/2010    Gabrielle Reece, Selah Primary              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  939 Orford, Kiami-Rae  11 Good Shepherd Pr                  3.65m   1  10   
      3.27m  3.65m  2.97m           
  2 #  979 Brathwaite, Eboni  11 Hill Top                          3.58m   2   8   
      3.46m  3.41m  3.58m           
  3 # 2761 Ward, Jayla        11 St. Lawrence                      3.42m   2   6   
      3.27m  3.14m  3.42m           
  4 # 1258 Alleyne, Teshera   11 St. Albans Prima                  3.40m   2   5   
         3.27m  3.40m           
  5 # 1212 Alfred, Sasia      11 Selah                             3.34m   1   4   
      FOUL  3.34m               
  6 # 1218 Burnett-Cave, Ras  12 Selah                             3.20m   2   3   
      1.92m  2.02m  3.20m           
  7 #  946 Springer, Sariah   12 Good Shepherd Pr                  3.18m   2   2   
      3.18m  3.14m  3.17m           
  8 # 2760 Samuel, Kenisha    11 St. Lawrence                      2.86m   1   1   
      2.70m  2.82m  2.86m           
  9 # 1088 Boyce, Chenara     12 Ignatius Byer                     2.78m   2 
      2.59m  2.78m  2.47m           
 10 # 1197 Hunte, Nyla        11 Roman Catholic                    2.74m   1 
      FOUL  2.74m  2.58m          
 11 # 1411 Cox, Zariah        11 St. Joseph                        2.65m   2 
      2.41m  2.65m  2.44m           
 12 # 1199 Mcallister, Kalif  12 Roman Catholic                    2.59m   2 
      2.24m  2.52m  2.59m           
 13 # 2808 Hunte, Ariel       12 St. Luke's Brigh                  2.41m   1 
      2.41m  2.27m  2.23m         
 14 # 2864 Smith, Aryes       12 St. Silas                         2.30m   1 
         2.30m            
 15 # 2902 Hunte, Abigail     12 Welches                           2.20m   2 
         2.20m               
 16 #  985 Fraser, Kayla      11 Hill Top                          2.03m   1 
      FOUL  2.03m               
 17 # 2887 Belle, Rajaida     11 Welches                           1.99m   1 
      FOUL  1.99m  1.92m           
 -- # 1354 Gilkes, Amaya      11 St. John                           FOUL   2 
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- # 2814 Roberts, Reneisha  11 St. Luke's Brigh                   FOUL   2 
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Girls Shot Put Under 13
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  946 Springer, Sariah   12 Good Shepherd Pr                  6.89m   1  10   
      6.89m  6.55m  6.00m         
  2 # 1432 Stuart, Tamaria    11 St. Joseph                        6.88m   2   8   
      6.42m  6.77m  6.88m           
  3 #  945 Rosemond, Janae    12 Good Shepherd Pr                  6.57m   2   6   
      6.30m  6.57m  6.30m           
  4 # 1259 Barrow, Christian  12 St. Albans Prima                  6.16m   1   5   
     x  x   6.16m           
  5 # 2760 Samuel, Kenisha    11 St. Lawrence                      5.90m   1   4   
         5.90m              
  6 # 2896 Gaskin, Dashanna   12 Welches                           5.67m   1   3   
      4.81m  5.23m  5.67m         
  7 # 2861 Moore, Teanna      12 St. Silas                         5.60m   1   2   
      5.30m  5.60m  5.38m         
  8 # 2850 Blackman, Roshann  11 St. Silas                         5.47m   2   1   
      5.47m  4.92m  5.00m         
  9 # 2894 Forde, Zaria       11 Welches                           4.74m   2 
      4.73m  4.70m  4.74m         
 10 # 1359 Howell, Tajuana    11 St. John                          4.66m   2 
            4.66m           
 11 # 2752 Hinds, Tiana       11 St. Lawrence                      3.92m   2 
      3.92m  3.89m  3.64m           
 
Girls Cricket Ball Throw Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 45.75m  2/17/2016   Shahada Headley, Good Shepherd Primary     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  979 Brathwaite, Eboni  11 Hill Top                         45.07m   2  10   
         45.07m  44.28m         
  2 #  945 Rosemond, Janae    12 Good Shepherd Pr                 36.16m   1   8   
      25.35m  31.20m  36.16m           
  3 # 1432 Stuart, Tamaria    11 St. Joseph                       33.30m   2   6   
      33.30m  31.47m  19.39m           
  4 # 2850 Blackman, Roshann  11 St. Silas                        31.36m   2   5   
      26.64m  27.74m  31.36m         
  5 # 1234 Rock, Samerah      12 Selah                            31.11m   2   4   
      26.61m  28.30m  31.11m         
  6 # 2805 Hinkson, Rakayla   12 St. Luke's Brigh                 29.67m   1   3   
      26.47m  29.67m            
  7 #  926 Bailey, domonique  11 Good Shepherd Pr                 28.13m   2   2   
      24.50m  28.08m  28.13m           
  8 # 1229 Holder, Tianna     12 Selah                            27.93m   1   1   
      26.96m  27.93m  21.15m         
  9 # 1269 Griffith, Nailah   11 St. Albans Prima                 24.46m   1 
      18.44m  22.84m  24.46m         
 10 # 1029 Blenman, Neriah    12 Holy Inn                         23.62m   1 
      20.28m  23.62m  13.87m          
 11 #  881 Cumberbatch, Naio  11 Ellerton                         22.43m   2 
      22.40m  22.43m  20.29m           
 12 # 1359 Howell, Tajuana    11 St. John                         22.27m   2 
      22.27m  10.76m  21.60m         
 13 # 2760 Samuel, Kenisha    11 St. Lawrence                     22.07m   2 
         22.07m  19.46m          
 14 # 2892 Clarke, Takiyah    11 Welches                          20.35m   1 
      17.51m  20.35m  15.04m         
 15 # 2808 Hunte, Ariel       12 St. Luke's Brigh                 19.96m   2 
      14.74m  9.45m  19.96m          
 16 # 1095 Crichlow, Jazaira  11 Ignatius Byer                    19.57m   1 
      19.57m  19.10m  18.39m           
 17 # 2899 Harper, Karimah    11 Welches                          18.12m   2 
      12.98m  17.00m  18.12m           
 18 # 1373 Squires, Asharah   12 St. John                         15.94m   1 
     x   15.94m  13.72m           
 19 # 1431 Small, Tashara     11 St. Joseph                       15.24m   1 
      15.24m  15.00m  14.70m           
 
Girls 600 Meter Run Open
===================================================================================
      ANDREA: O 1:49.53  2/29/2012   Kendi Bynoe, Hilltop                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1212 Alfred, Sasia      11 Selah                           2:02.80   1  10   
  2 #  888 Kellman, Shamika   10 Ellerton                        2:04.16   2   8   
  3 # 1427 Phillips, Keira    10 St. Joseph                      2:11.52   2   6   
  4 #  887 Kellman, Shakira   12 Ellerton                        2:11.63   1   5   
  5 # 1231 Joseph-Niles, Dan  11 Selah                           2:12.06   2   4   
  6 #  927 Best, Amanda       11 Good Shepherd Pr                2:13.45   1   3   
  7 #  999 Warren, Erene      11 Hill Top                        2:14.71   2   2   
  8 #  944 Rock, Shenia       11 Good Shepherd Pr                2:15.09   1   1   
  9 # 1428 Pinder, Kiara      10 St. Joseph                      2:22.73   1 
 10 #  942 Richardson, Tisho  10 Good Shepherd Pr                2:24.38   2 
 11 # 1354 Gilkes, Amaya      11 St. John                        2:25.21   2 
 12 # 1430 Sealy, Juniyah     10 St. Joseph                      2:25.40   2 
 13 # 1091 Chandler, Breana   11 Ignatius Byer                   2:29.87   2 
 14 # 2754 Lange, Nyah        11 St. Lawrence                    2:31.97   2 
 15 # 2738 Burnett, Kianna    11 St. Lawrence                    2:32.91   2 
 16 # 2849 Benn, Shiana       11 St. Silas                       2:33.90   1 
 17 # 1283 Walker-Reid, Jadi   9 St. Albans Prima                2:33.94   2 
 18 # 1196 Gowkarren, Reshil  11 Roman Catholic                  2:34.16   2 
 19 # 1275 Massiah, Rosheena  12 St. Albans Prima                2:34.42   1 
 20 # 2735 Blunte, Richanne   11 St. Lawrence                    2:37.39   1 
 21 # 1269 Griffith, Nailah   11 St. Albans Prima                2:38.33   1 
 22 #  985 Fraser, Kayla      11 Hill Top                        2:43.46   1 
 -- # 1200 Olton, Jamie       10 Roman Catholic                      DNF   1 
 
Girls 800 Sprint Medley Open
===================================================================================
      ANDREA: O 2:09.45  2/26/2014   Good Shepherd Primary School, Good Shepher
                         A Doyle, T Lynch, S Watson, R Stuart              
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Good Shepherd Primary  'A'                                   2:16.15   2  20   
  2 Selah Primary School  'A'                                    2:16.33   2  16   
  3 St. John Primary  'A'                                        2:22.20   2  12   
  4 St. Albans Primary  'A'                                      2:22.84   1  10   
  5 St. Joseph Primary School  'A'                               2:25.70   2   8   
  6 Ellerton Primary School  'A'                                 2:26.10   1   6   
  7 St. Lawrence Primary  'A'                                    2:27.76   1   4   
  8 St. Silas Primary School  'A'                                2:36.16   2   2   
  9 Ignatius Byer Primary School  'A'                            3:02.73   1 
 -- St. Luke's Brighton Primary  'A'                                 DNF   2 
 -- Hill Top Preparatory School  'A'                                 DNF   2 
 
Girls High Jump Open
================================================================================
      ANDREA: O 1.23m  2/17/2016   Tredika Worrell / Emma Hodgkinson, St. Winif
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  939 Orford, Kiami-Rae  11 Good Shepherd Pr                  1.33mO  10   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.23 1.26 1.30 1.33 
        O    O    O    O    O    O    O   XO    O 
  2 # 1284 Yearwood, Maleye   12 St. Albans Prima                  1.20m    8   
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.23 
        O    O    O   XO  XXO  XXX 
  3 #  945 Rosemond, Janae    12 Good Shepherd Pr                  1.10m    6   
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
  4 # 2735 Blunte, Richanne   11 St. Lawrence                      1.05m    5   
     1.00 1.05 1.10 
       XO    O  XXX 
  5 # 1275 Massiah, Rosheena  12 St. Albans Prima                 J1.05m    4   
     1.00 1.05 1.10 
      XXO    O  XXX 
 -- # 2747 Greenidge, Diamon  11 St. Lawrence                         NH  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        P    P    P  XXX 
 
Boys 50 Meter Dash Under 7
===================================================================================
      ANDREA: O  8.98  2/26/2014   Jordyn Adams, St. Cyprian's                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2762 Beckles, Kemani     6 St. Lawrence                       9.53   4  10   
  2 # 1306 Marshall, Malachi   6 St. Albans Prima                   9.56   4   8   
  3 #  961 Greaves, Nataris    6 Good Shepherd Pr                   9.63   3   6   
  4 # 1012 Mayers, Cartier     6 Hill Top                           9.70   3   5   
  5 # 1324 Downes, Ayden       6 St. Cyprian's                      9.88   4   4   
  6 # 1315 Alleyne, Jalen      6 St. Cyprian's                      9.90   2   3   
  7 #  902 Barnett, Kareem     6 Ellerton                          10.03   3   2   
  8 # 1290 Cumberbatch, Naza   6 St. Albans Prima                  10.19   2   1   
  9 # 1111 Atwell, Jarmario    6 Ignatius Byer                     10.35   1 
 10 # 2875 Greaves, Dinero     6 St. Silas                         10.38   1 
 11 #  966 Lashley, Tyi        6 Good Shepherd Pr                  10.40   4 
 12 # 1022 Sealy, Jadanie      6 Hill Top                          10.44   1 
 13 # 1239 Brome, Damani       5 Selah                             10.45   3 
 14 # 1384 Burnham, Jabario    6 St. John                          10.45   2 
 15 #  919 Thomas, Marcus      6 Ellerton                          10.47   1 
 16 # 1438 Clarke, Renico      6 St. Joseph                        10.66   2 
 17 # 2828 Boyce, Najari       6 St. Luke's Brigh                  10.70   3 
 18 # 2936 Perryman, Omari     6 Welches                           10.81   4 
 19 # 1377 Ashby, Kelani       5 St. John                          10.86   4 
 20 # 2826 Best, Datari        6 St. Luke's Brigh                  10.87   2 
 21 # 1443 Holder, Kemari      6 St. Joseph                        10.93   1 
 22 # 1069 Kinch, Amari        5 Holy Inn                          11.73   1 
 23 # 2884 Springer, Omari     5 St. Silas                         11.93   4 
 
Boys Standing Broad Jump Under 7
===================================================================================
      ANDREA: O 1.61m  2/26/2014   Adrial Sealy-Tull, Ellerton Primary         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1302 Joseph, Disshawnm   6 St. Albans Prima                  1.52m   2  10   
      FOUL  1.32m  1.52m         
  2 #  902 Barnett, Kareem     6 Ellerton                          1.34m   1   8   
      1.10m  1.27m  1.34m         
  3 # 2762 Beckles, Kemani     6 St. Lawrence                      1.24m   1   6   
      1.20m  1.20m  1.24m         
  4 # 1438 Clarke, Renico      6 St. Joseph                        1.16m   1   5   
      1.14m  FOUL  1.16m         
  5 # 2875 Greaves, Dinero     6 St. Silas                        J1.16m   2   4   
      0.92m  FOUL  1.16m         
  6 # 1111 Atwell, Jarmario    6 Ignatius Byer                     1.11m   1   3   
      1.11m  FOUL  1.08m         
  7 # 1384 Burnham, Jabario    6 St. John                         J1.11m   2   2   
      0.95m  0.52m  1.11m         
  8 # 1315 Alleyne, Jalen      6 St. Cyprian's                     1.08m   2   1   
      1.04m  1.08m  0.99m         
  9 # 1239 Brome, Damani       5 Selah                             1.02m   2 
      FOUL  FOUL  1.02m         
  9 # 1306 Marshall, Malachi   6 St. Albans Prima                  1.02m   1 
      FOUL  1.02m  FOUL         
 11 #  961 Greaves, Nataris    6 Good Shepherd Pr                  1.01m   2 
      1.01m  0.86m  0.95m         
 12 #  907 Forde-Leacock, Tr   5 Ellerton                          1.00m   2 
      0.96m  1.00m  0.85m         
 13 # 2884 Springer, Omari     5 St. Silas                        J1.00m   1 
      0.93m  0.90m  1.00m         
 14 # 2828 Boyce, Najari       6 St. Luke's Brigh                  0.99m   1 
      0.95m  0.99m  FOUL         
 15 # 2938 Reid, Cayden        6 Welches                           0.98m   2 
      0.98m  0.82m  0.83m         
 16 # 1012 Mayers, Cartier     6 Hill Top                          0.94m   1 
      0.80m  FOUL  0.94m         
 17 # 2827 Bostic, Radontae    6 St. Luke's Brigh                  0.93m   2 
      FOUL  FOUL  0.93m         
 17 # 1329 Harrison, Tyler     6 St. Cyprian's                     0.93m   1 
      FOUL  FOUL  0.93m         
 19 # 1059 Burrowes, Jache     6 Holy Inn                          0.85m   2 
      0.75m  0.74m  0.85m         
 20 # 1443 Holder, Kemari      6 St. Joseph                       J0.85m   2 
      0.64m  0.85m  FOUL         
 21 # 1070 Kinch, Arion        5 Holy Inn                          0.84m   1 
      0.78m  0.84m  FOUL         
 22 #  966 Lashley, Tyi        6 Good Shepherd Pr                  0.82m   1 
      0.82m  0.68m  0.82m           
 23 # 1008 Holder-Callender,   5 Hill Top                          0.38m   2 
      0.30m  0.34m  0.38m         
 
Boys Tennis Ball Throw Under 7
===================================================================================
      ANDREA: O 26.97m  3/3/2009    Jekario Beckles, St. Alban's Primary       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1443 Holder, Kemari      6 St. Joseph                       19.66m   2  10   
      19.66m  14.05m  13.51m           
  2 # 1290 Cumberbatch, Naza   6 St. Albans Prima                 19.51m   2   8   
      19.27m  18.98m  19.51m            
  3 # 1302 Joseph, Disshawnm   6 St. Albans Prima                 17.77m   1   6   
      17.77m  14.91m  17.26m           
  4 #  966 Lashley, Tyi        6 Good Shepherd Pr                 17.36m   1   5   
      12.82m  16.15m  17.36m           
  5 # 2762 Beckles, Kemani     6 St. Lawrence                     16.17m   2   4   
      15.33m  16.17m  12.46m           
  6 # 1315 Alleyne, Jalen      6 St. Cyprian's                    16.14m   1   3   
      16.14m  14.66m  13.12m         
  7 #  919 Thomas, Marcus      6 Ellerton                         14.24m   1   2   
      11.83m  12.92m  14.24m         
  8 # 2884 Springer, Omari     5 St. Silas                        14.14m   2   1   
      8.69m  14.14m  7.85m           
  9 # 1059 Burrowes, Jache     6 Holy Inn                         13.96m   1 
      13.96m  13.68m  12.96m           
 10 # 1398 Sealy, Nyere        6 St. John                         13.88m   2 
      9.46m  11.96m  13.88m           
 11 # 1111 Atwell, Jarmario    6 Ignatius Byer                    12.49m   2 
      FOUL  12.49m  11.21m           
 12 # 2938 Reid, Cayden        6 Welches                          12.41m   2 
      11.83m  6.84m  12.41m           
 13 # 1006 Forde, Jaovanni     6 Hill Top                         12.08m   2 
      10.81m  12.08m  9.37m         
 14 # 1454 Phillips, Tyrese    6 St. Joseph                       11.34m   1 
      4.02m  4.19m  11.34m           
 15 # 1340 Ross, Kaden         6 St. Cyprian's                    11.27m   2 
      9.58m  11.27m  9.80m           
 16 #  961 Greaves, Nataris    6 Good Shepherd Pr                 10.71m   2 
      10.48m  10.71m  9.68m           
 17 # 1378 Barrow, Antwon      6 St. John                         10.01m   1 
      9.81m  10.01m  7.55m           
 18 # 2826 Best, Datari        6 St. Luke's Brigh                  9.99m   2 
      8.48m  9.99m  9.27m           
 19 # 2937 Prince, Aaron       6 Welches                           9.52m   1 
      9.52m  9.03m  7.60m           
 20 # 1008 Holder-Callender,   5 Hill Top                          9.14m   1 
      9.14m  5.10m  8.21m           
 21 # 1132 Rock, Jeremiah      5 Ignatius Byer                     6.95m   1 
      3.94m  4.70m  6.95m           
 22 # 2875 Greaves, Dinero     6 St. Silas                         6.16m   1 
      6.16m  6.04m  6.10m           
 
Boys 80 Meter Dash Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 11.74  2/15/2018   Eliezer Williams, St. Alban's               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1026 Whitehall, Kristi   8 Hill Top                          12.64   1  10   
  2 # 1295 Greenidge, Maliqu   8 St. Albans Prima                  12.69   3   8   
  3 # 1304 Marshall, Elijah    8 St. Albans Prima                  12.75   4   6   
  4 # 1345 Waterman, Keidon    8 St. Cyprian's                     12.88   3   5   
  5 #  960 Greaves, Adoni      7 Good Shepherd Pr                  13.10   4   4   
  6 # 1442 Holder, Daemon      8 St. Joseph                        13.14   2   3   
  7 # 2928 Franklyn, Koljo     8 Welches                           13.19   4   2   
  8 #  955 Brette-Johnson, R   8 Good Shepherd Pr                  13.32   3   1   
  9 # 1335 Lashley, Brent      8 St. Cyprian's                     13.40   1 
 10 # 1067 Johnson, Rashawn    8 Holy Inn                          13.40   4 
 11 # 2921 Davis, Ma'Kai       8 Welches                           13.74   2 
 12 # 1240 Brome, Marquez      7 Selah                             13.85   3 
 13 # 1135 Wilkinson, Ethan-   8 Ignatius Byer                     13.90   3 
 14 # 2789 Trim, Jeremi        8 St. Lawrence                      13.91   2 
 15 #  904 Clarke, Christoph   8 Ellerton                          14.02   2 
 16 # 2871 Chase, Darion       8 St. Silas                         14.08   2 
 17 # 1255 Thorne, Malachi     8 Selah                             14.09   2 
 18 # 1125 Hurley, Terell      8 Ignatius Byer                     14.10   1 
 19 #  918 Thomas, Liam        8 Ellerton                          14.13   3 
 20 # 1448 Lowe, Devarius      8 St. Joseph                        14.22   3 
 21 # 1389 Gill, Rashawn       8 St. John                          14.34   1 
 22 # 1082 Williams, Rameiko   7 Holy Inn                          14.61   2 
 23 # 1397 Savoury, Darrius    7 St. John                          14.62   4 
 24 # 2766 Chase, Dwayne       8 St. Lawrence                      14.64   1 
 25 # 1023 Smith, Zyaire       7 Hill Top                          14.83   4 
 26 # 2830 Byer, Aiden         7 St. Luke's Brigh                  15.16   4 
 27 # 2832 Drayton, Liam       8 St. Luke's Brigh                  15.77   1 
 
Boys 100 Meter Dash Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 15.20  3/3/2009    Deri Burnett, St. Alban's Primary           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1295 Greenidge, Maliqu   8 St. Albans Prima                  15.63   3  10   
  2 # 1026 Whitehall, Kristi   8 Hill Top                          15.69   1   8   
  3 # 1314 Yarde, Tevion       8 St. Albans Prima                  16.11   1   6   
  4 # 1442 Holder, Daemon      8 St. Joseph                        16.13   1   5   
  5 #  960 Greaves, Adoni      7 Good Shepherd Pr                  16.20   1   4   
  6 # 1345 Waterman, Keidon    8 St. Cyprian's                     16.25   1   3   
  7 # 2919 Cyrus, Kymani       8 Welches                           16.42   2   2   
  8 # 1316 Anka, Darren        8 St. Cyprian's                     16.44   2   1   
  9 # 1076 Scantlebury, Z'Da   8 Holy Inn                          16.73   3 
 10 # 1392 Hurdle, Shamani     8 St. John                          16.74   3 
 11 # 1441 Hackett, Kryston    8 St. Joseph                        16.80   4 
 12 # 1019 Roachford, Keovan   7 Hill Top                          16.82   4 
 13 #  955 Brette-Johnson, R   8 Good Shepherd Pr                  16.86   2 
 14 #  918 Thomas, Liam        8 Ellerton                          16.95   1 
 15 # 2921 Davis, Ma'Kai       8 Welches                           17.00   4 
 16 # 1240 Brome, Marquez      7 Selah                             17.06   3 
 17 # 1249 Hinds, Khai         8 Selah                             17.10   2 
 18 # 2771 Davis, Ramanie      8 St. Lawrence                      17.13   1 
 19 # 1082 Williams, Rameiko   7 Holy Inn                          17.27   4 
 20 # 1389 Gill, Rashawn       8 St. John                          17.37   4 
 21 #  904 Clarke, Christoph   8 Ellerton                          17.62   2 
 22 # 2879 Jones, Donte        8 St. Silas                         17.81   2 
 23 # 1135 Wilkinson, Ethan-   8 Ignatius Byer                     18.19   4 
 24 # 2766 Chase, Dwayne       8 St. Lawrence                      18.24   3 
 25 # 1110 Agard, Teegan       7 Ignatius Byer                     19.26   3 
 26 # 2830 Byer, Aiden         7 St. Luke's Brigh                  20.04   1 
 27 # 2832 Drayton, Liam       8 St. Luke's Brigh                  20.06   2 
 
Boys 150 Meter Dash Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 21.97  2/15/2018   Eliezer Williams, St. Alban's               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1314 Yarde, Tevion       8 St. Albans Prima                  23.99   2  10   
  2 # 2928 Franklyn, Koljo     8 Welches                           24.29   2   8   
  3 # 1249 Hinds, Khai         8 Selah                             24.94   1   6   
  4 # 1304 Marshall, Elijah    8 St. Albans Prima                  25.09   1   5   
  5 # 1240 Brome, Marquez      7 Selah                             25.12   3   4   
  6 # 2788 Thomas, Jarone      8 St. Lawrence                      25.24   3   3   
  7 # 1345 Waterman, Keidon    8 St. Cyprian's                     25.85   2   2   
  8 # 1392 Hurdle, Shamani     8 St. John                          25.96   2   1   
  9 # 1067 Johnson, Rashawn    8 Holy Inn                          26.42   4 
 10 # 2871 Chase, Darion       8 St. Silas                         26.51   2 
 11 # 1316 Anka, Darren        8 St. Cyprian's                     26.52   4 
 12 #  963 Hippolyte, Jamail   7 Good Shepherd Pr                  26.74   3 
 13 # 2766 Chase, Dwayne       8 St. Lawrence                      26.81   1 
 14 #  904 Clarke, Christoph   8 Ellerton                          26.82   2 
 15 # 1076 Scantlebury, Z'Da   8 Holy Inn                          26.82   1 
 16 # 1019 Roachford, Keovan   7 Hill Top                          26.96   1 
 17 # 1389 Gill, Rashawn       8 St. John                          27.04   1 
 18 # 2916 Branch, Aidan       8 Welches                           27.24   4 
 19 # 1448 Lowe, Devarius      8 St. Joseph                        27.49   4 
 20 #  955 Brette-Johnson, R   8 Good Shepherd Pr                  27.64   4 
 21 # 1441 Hackett, Kryston    8 St. Joseph                        28.19   3 
 22 # 1135 Wilkinson, Ethan-   8 Ignatius Byer                     28.34   3 
 23 # 1110 Agard, Teegan       7 Ignatius Byer                     28.49   2 
 24 # 2830 Byer, Aiden         7 St. Luke's Brigh                  29.12   4 
 25 #  923 Wood, Ramani        7 Ellerton                          29.75   1 
 26 # 2832 Drayton, Liam       8 St. Luke's Brigh                  31.24   1 
 27 # 1007 Griffith, Zarek     8 Hill Top                          38.26   4 
 
Boys 4x100 Meter Relay Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 1:03.99  2/17/2016   St. Alban's Primary, St. Alban's Primary  
                         T Best, K Cummings, S Francis, K Goodridge        
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Cyprian's Boys' Schoool  'A'                             1:06.44   1  20   
  2 St. Albans Primary  'A'                                      1:07.04   2  16   
  3 Selah Primary School  'A'                                    1:09.68   2  12   
  4 Welches Primary  'A'                                         1:10.24   1  10   
  5 Good Shepherd Primary  'A'                                   1:10.26   1   8   
  6 St. Lawrence Primary  'A'                                    1:10.77   2   6   
  7 Hill Top Preparatory School  'A'                             1:11.83   2   4   
  8 St. Silas Primary School  'A'                                1:12.29   2   2   
  9 St. Joseph Primary School  'A'                               1:12.75   2 
 10 St. John Primary  'A'                                        1:13.66   1 
 11 Holy Innocents' Primary School  'A'                          1:14.96   1 
 12 Ignatius Byer Primary School  'A'                            1:16.00   1 
 13 Ellerton Primary School  'A'                                 1:19.65   2 
 14 St. Luke's Brighton Primary  'A'                             1:22.92   1 
 
Boys Long Jump Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 3.60m  2/15/2017   Shawniko Connell-Blades, Selah Primary      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2788 Thomas, Jarone      8 St. Lawrence                      3.14m   1  10   
      2.94m  2.90m  3.14m         
  2 # 1457 Redman, Nathan      8 St. Joseph                        2.86m   1   8   
      2.86m  2.85m  2.80m         
  3 #  960 Greaves, Adoni      7 Good Shepherd Pr                  2.75m   1   6   
         2.56m  2.75m         
  4 # 1328 Goodluck, Jaden     8 St. Cyprian's                     2.58m   1   5   
      2.46m  2.55m  2.58m         
  5 # 2919 Cyrus, Kymani       8 Welches                           2.36m   2   4   
      2.36m  1.98m  2.35m         
  6 # 1317 Atkins, Matai       8 St. Cyprian's                    J2.36m   2   3   
      FOUL  2.32m  2.36m           
  7 # 2781 King-Rollins, Cal   8 St. Lawrence                      2.33m   2   2   
      2.33m  2.16m  2.07m         
  8 #  968 Myles-Phillips, R   8 Good Shepherd Pr                  2.28m   2   1   
      2.16m  2.21m  2.28m         
  9 # 2883 Springer, Jayden    8 St. Silas                         2.20m   1 
      2.09m  2.10m  2.20m         
 10 # 1309 Rollins, Tre        8 St. Albans Prima                  2.09m   1 
         2.09m  2.04m         
 11 # 1304 Marshall, Elijah    8 St. Albans Prima                  2.08m   1 
         1.43m  2.08m         
 12 # 1256 Wiggins, Ethan      8 Selah                             2.04m   1 
      FOUL  2.04m  1.79m         
 13 # 2842 Payne, Liam         7 St. Luke's Brigh                  2.02m   1 
      1.64m  1.55m  2.02m          
 14 # 1125 Hurley, Terell      8 Ignatius Byer                     1.99m   2 
      1.99m  1.96m            
 15 # 1007 Griffith, Zarek     8 Hill Top                          1.87m   1 
      1.87m  1.68m            
 16 # 2927 Francis, Jadison    8 Welches                           1.79m   1 
      FOUL  1.68m  1.79m         
 17 # 2879 Jones, Donte        8 St. Silas                         1.60m   2 
      1.57m  1.37m  1.60m          
 18 # 1110 Agard, Teegan       7 Ignatius Byer                     1.02m   1 
         1.02m            
 -- # 1076 Scantlebury, Z'Da   8 Holy Inn                           FOUL   2 
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- # 1397 Savoury, Darrius    7 St. John                           FOUL   2 
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- # 1249 Hinds, Khai         8 Selah                              FOUL   2 
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Boys Cricket Ball Throw Under 9
===================================================================================
      ANDREA: O 43.77m  3/2/2011    Dejaun Toppin, Selah Primary               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1125 Hurley, Terell      8 Ignatius Byer                    34.81m   2  10   
      34.81m  31.00m  31.80m         
  2 # 1256 Wiggins, Ethan      8 Selah                            31.95m   2   8   
      31.95m  27.06m  30.86m            
  3 # 1379 Barrow, Azarri      8 St. John                         31.85m   2   6   
      25.67m  22.49m  31.85m         
  4 # 1299 Hippolyte, Dimitr   7 St. Albans Prima                 31.23m   2   5   
      31.23m  26.48m  30.98m         
  5 #  922 Williams, Joshua    7 Ellerton                         30.72m   2   4   
      19.45m  30.72m  19.85m         
  6 # 1392 Hurdle, Shamani     8 St. John                         29.95m   1   3   
      29.95m  24.84m  29.38m         
  7 #  968 Myles-Phillips, R   8 Good Shepherd Pr                 29.77m   1   2   
      24.33m  29.77m  25.33m          
  8 # 2921 Davis, Ma'Kai       8 Welches                          28.97m   1   1   
      21.13m  28.97m  27.97m         
  9 # 1295 Greenidge, Maliqu   8 St. Albans Prima                 27.91m   1 
      26.88m  27.20m  27.91m          
 10 # 1255 Thorne, Malachi     8 Selah                            27.89m   1 
      26.35m  27.28m  27.89m           
 11 # 1120 Edwards, Nathan     7 Ignatius Byer                    26.42m   1 
      25.39m  25.09m  26.42m         
 12 # 2883 Springer, Jayden    8 St. Silas                        26.26m   2 
      26.22m  21.85m  26.26m           
 13 # 1326 Forde, Malik        7 St. Cyprian's                    25.82m   2 
      20.07m  25.82m  24.62m         
 14 # 2935 McIntosh, Malachi   7 Welches                          25.47m   2 
      24.90m  25.47m  19.09m         
 15 # 2789 Trim, Jeremi        8 St. Lawrence                     24.10m   1 
      22.24m  21.85m  24.10m         
 16 # 1448 Lowe, Devarius      8 St. Joseph                       23.46m   1 
      22.59m  23.46m  21.17m         
 17 # 2881 Aimey, Yannick      8 St. Silas                        23.07m   1 
      21.66m  18.36m  23.07m         
 18 # 1446 Inniss, Dakobi      7 St. Joseph                       22.44m   2 
     x   22.44m  20.43m         
 19 # 1335 Lashley, Brent      8 St. Cyprian's                    21.44m   1 
      21.28m  21.44m  21.18m         
 20 # 2788 Thomas, Jarone      8 St. Lawrence                     21.35m   2 
      15.39m  18.00m  21.35m           
 21 # 1019 Roachford, Keovan   7 Hill Top                         19.37m   1 
      18.66m  19.37m  16.61m           
 22 #  915 Moore, Xolani       7 Ellerton                         15.10m   1 
      7.56m  6.02m  15.10m         
 23 #  952 Alleyne, Kemon      8 Good Shepherd Pr                 11.26m   2 
         11.26m               
 
Boys 100 Meter Dash Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 14.07  2/15/2017   Amari Forde, St. Cyprian's                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1312 Williams, Elizer   10 St. Albans Prima                  13.88O  2  10   
  2 # 1250 Moore, Chekobi     10 Selah                             14.44   4   8   
  3 # 1289 Culpepper, Davant  10 St. Albans Prima                  14.57   4   6   
  4 # 2925 Forde, Davonte     10 Welches                           14.72   3   5   
  5 # 1341 Sealy, Gabriel     10 St. Cyprian's                     14.73   4   4   
  6 #  959 Diagne, Aroun      10 Good Shepherd Pr                  14.73   1   3   
  7 # 2880 Murphy, Shakem     10 St. Silas                         14.85   1   2   
  8 #  917 Stuart, Kaden      10 Ellerton                          14.96   1   1   
  9 # 2926 Forde, Demetrius    9 Welches                           15.00   4 
 10 # 1450 Mayers, Malik      10 St. Joseph                        15.11   1 
 11 #  970 Richards, Deron    10 Good Shepherd Pr                  15.12   2 
 12 # 1245 Forde, Keron       10 Selah                             15.33   1 
 13 # 1451 McCollin-Walker,   10 St. Joseph                        15.37   2 
 14 #  909 Hinds, Armani      10 Ellerton                          15.45   4 
 15 # 1342 Sisnett, Nikoli    10 St. Cyprian's                     15.47   1 
 16 # 1073 Murray, Jayden     10 Holy Inn                          15.60   4 
 17 # 1002 Bispham, Azarion   10 Hill Top                          15.61   1 
 18 # 1128 Newsam, Jaylan      9 Ignatius Byer                     15.71   2 
 19 # 1117 Boyce, Tevez       10 Ignatius Byer                     15.74   3 
 20 # 2767 Chase, Rekelme     10 St. Lawrence                      15.86   2 
 21 # 2840 Nurse, Shavier      9 St. Luke's Brigh                  16.15   2 
 22 # 1066 Husbands, Noel      9 Holy Inn                          16.48   3 
 23 # 2786 Searles, Andros    10 St. Lawrence                      16.56   3 
 24 # 1405 White, Ronaldo      9 St. John                          16.74   3 
 25 # 2835 Grace, Romarco     10 St. Luke's Brigh                  17.00   3 
 26 # 1390 Holder, Kalique     9 St. John                          17.66   4 
 27 # 1013 Maynard, Kemani     9 Hill Top                          17.81   3 
 28 # 1202 Austin Mayers, Ja  10 Roman Catholic                    20.51   4 
 -- # 1206 Francis, Oshea      9 Roman Catholic                       DQ   3 
 
Boys 200 Meter Dash Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 28.53  2/15/2017   Shamari Addison, St. Alban's                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1312 Williams, Elizer   10 St. Albans Prima                  28.41O  3  10   
  2 # 1250 Moore, Chekobi     10 Selah                             29.59   4   8   
  3 # 2880 Murphy, Shakem     10 St. Silas                         29.92   1   6   
  4 #  959 Diagne, Aroun      10 Good Shepherd Pr                  29.96   4   5   
  5 #  917 Stuart, Kaden      10 Ellerton                          30.39   4   4   
  6 # 2876 Henry- Maynard, T  10 St. Silas                         30.60   4   3   
  7 # 1341 Sealy, Gabriel     10 St. Cyprian's                     30.61   1   2   
  8 # 1301 Johnson, Jamarco   10 St. Albans Prima                  30.73   2   1   
  9 # 1245 Forde, Keron       10 Selah                             30.97   1 
 10 # 2929 Gibson, J'Qwon     10 Welches                           31.12   3 
 11 # 1322 Campbell, William  10 St. Cyprian's                     31.27   2 
 12 #  909 Hinds, Armani      10 Ellerton                          31.66   2 
 13 # 1452 Murray, Ethan      10 St. Joseph                        31.84   2 
 14 # 1117 Boyce, Tevez       10 Ignatius Byer                     32.39   2 
 15 # 1073 Murray, Jayden     10 Holy Inn                          32.47   2 
 16 #  962 Harris, Aaron      10 Good Shepherd Pr                  32.53   1 
 17 # 1437 Clarke, Keron      10 St. Joseph                        32.76   4 
 18 # 1002 Bispham, Azarion   10 Hill Top                          33.17   4 
 19 # 1121 Fergusson, Diego   10 Ignatius Byer                     33.80   3 
 20 # 2840 Nurse, Shavier      9 St. Luke's Brigh                  34.25   1 
 21 # 1024 Watson, Israel     10 Hill Top                          34.52   3 
 22 # 1405 White, Ronaldo      9 St. John                          34.95   1 
 23 # 2835 Grace, Romarco     10 St. Luke's Brigh                  35.05   3 
 24 # 1390 Holder, Kalique     9 St. John                          35.06   3 
 25 # 1211 Sobers, Mihael      9 Roman Catholic                    35.58   3 
 26 # 2930 Headley, Jireh      9 Welches                           35.71   4 
 27 # 1066 Husbands, Noel      9 Holy Inn                          36.18   1 
 28 # 2772 Davis, Ranico      10 St. Lawrence                      37.01   4 
 29 # 2790 Waithe, Jiovani     9 St. Lawrence                      38.18   3 
 30 # 1203 Barker, Mason       9 Roman Catholic                    39.56   2 
 
Boys 300 Meter Dash Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 47.21  2/15/2018   Isaiah Marshall, St. Alban's                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1312 Williams, Elizer   10 St. Albans Prima                  45.74O  1  10   
  2 # 2929 Gibson, J'Qwon     10 Welches                           49.07   2   8   
  3 #  959 Diagne, Aroun      10 Good Shepherd Pr                  49.21   2   6   
  4 # 1301 Johnson, Jamarco   10 St. Albans Prima                  49.66   4   5   
  5 # 1452 Murray, Ethan      10 St. Joseph                        51.39   3   4   
  6 # 1347 Yearwood, Liam     10 St. Cyprian's                     51.60   1   3   
  7 #  962 Harris, Aaron      10 Good Shepherd Pr                  51.81   4   2   
  8 # 1128 Newsam, Jaylan      9 Ignatius Byer                     52.51   3   1   
  9 # 1238 Benn, Anelka       10 Selah                             53.30   2 
 10 # 1450 Mayers, Malik      10 St. Joseph                        53.53   2 
 11 # 1117 Boyce, Tevez       10 Ignatius Byer                     53.78   1 
 12 #  909 Hinds, Armani      10 Ellerton                          54.21   3 
 13 # 1343 Springer, Luke     10 St. Cyprian's                     54.37   2 
 14 # 2840 Nurse, Shavier      9 St. Luke's Brigh                  54.63   4 
 15 # 2878 Holder, Kezahri     9 St. Silas                         56.72   4 
 16 # 2923 Farmer, Christon   10 Welches                           56.82   1 
 17 # 1073 Murray, Jayden     10 Holy Inn                          57.08   3 
 18 # 2786 Searles, Andros    10 St. Lawrence                      58.00   1 
 19 #  911 Lashley, Rachad    10 Ellerton                          58.01   1 
 20 # 1252 Rock, Israel       10 Selah                             58.05   1 
 21 # 1403 Toppin, Zion        9 St. John                          58.60   3 
 22 # 1080 Thorne, Reuben      9 Holy Inn                        1:00.93   4 
 23 # 1390 Holder, Kalique     9 St. John                        1:01.72   4 
 24 # 2823 Barton, Shane       9 St. Luke's Brigh                1:04.46   2 
 25 # 1206 Francis, Oshea      9 Roman Catholic                  1:04.54   4 
 26 # 1000 Archer, Rodvin      9 Hill Top                        1:09.68   3 
 27 # 1003 Boyce, Joshua      10 Hill Top                        1:17.11   2 
 28 # 1202 Austin Mayers, Ja  10 Roman Catholic                  1:21.17   3 
 29 # 2764 Brathwaite, Chris  10 St. Lawrence                    1:29.37   4 
 
Boys 4x100 Meter Relay Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 57.59  2/15/2017   St. Alban's Primary, St. Alban's            
                       I Marshall, R Jordan, A Garraway, K Cummings      
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Albans Primary  'A'                                      1:00.57   2  20   
  2 Welches Primary  'A'                                         1:02.66   1  16   
  3 St. Cyprian's Boys' Schoool  'A'                             1:02.89   2  12   
  4 Ellerton Primary School  'A'                                 1:03.38   2  10   
  5 Good Shepherd Primary  'A'                                   1:03.59   2   8   
  6 Selah Primary School  'A'                                    1:03.87   1   6   
  7 St. Joseph Primary School  'A'                               1:04.38   1   4   
  8 Ignatius Byer Primary School  'A'                            1:05.11   1   2   
  9 Holy Innocents' Primary School  'A'                          1:06.13   1 
 10 Hill Top Preparatory School  'A'                             1:06.19   1 
 11 St. Lawrence Primary  'A'                                    1:08.02   2 
 12 St. John Primary  'A'                                        1:09.07   2 
 13 Roman Catholic  'A'                                          1:13.95   1 
 14 St. Luke's Brighton Primary  'A'                             1:18.96   2 
 
Boys Long Jump Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 4.33m  2/15/2017   Azari Garraway, St. Alban's                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1341 Sealy, Gabriel     10 St. Cyprian's                     3.99m   2  10   
      FOUL  FOUL  3.99m         
  2 # 1250 Moore, Chekobi     10 Selah                             3.98m   1   8   
      3.98m  3.75m  3.60m            
  3 #  970 Richards, Deron    10 Good Shepherd Pr                  3.72m   1   6   
      3.72m  3.58m  3.65m           
  4 #  962 Harris, Aaron      10 Good Shepherd Pr                  3.69m   2   5   
      3.51m  2.99m  3.69m           
  5 # 1347 Yearwood, Liam     10 St. Cyprian's                     3.61m   1   4   
      3.50m  3.61m               
  6 # 1245 Forde, Keron       10 Selah                            J3.61m   2   3   
      3.17m  FOUL  3.61m         
  7 # 1297 Griffith-Isaie, R  10 St. Albans Prima                  3.53m   1   2   
      FOUL  FOUL  3.53m           
  8 # 1307 Marshall, Reniko   10 St. Albans Prima                  3.46m   2   1   
      FOUL  3.46m  FOUL         
  9 # 2929 Gibson, J'Qwon     10 Welches                           3.45m   2 
      3.40m  3.09m  3.45m           
 10 # 1127 Jordan, Tyrese     10 Ignatius Byer                     3.34m   2 
      3.15m  3.34m  2.95m           
 11 # 2772 Davis, Ranico      10 St. Lawrence                      3.17m   2 
      FOUL  3.17m  2.94m           
 12 # 2838 Hinkson, Jacobi    10 St. Luke's Brigh                  3.08m   2 
      3.08m  FOUL  2.78m         
 13 # 1116 Boyce, Shayquon    10 Ignatius Byer                     2.88m   1 
      2.84m  2.40m  2.88m           
 14 # 2770 Daniel, Asher      10 St. Lawrence                      2.82m   1 
      2.78m  2.82m  2.78m         
 15 # 1453 Newton, Xavier     10 St. Joseph                        2.77m   1 
      2.77m  2.73m  2.59m           
 16 # 1211 Sobers, Mihael      9 Roman Catholic                    2.61m   2 
      2.47m  2.61m  2.31m           
 17 # 2876 Henry- Maynard, T  10 St. Silas                         2.47m   2 
      FOUL  2.47m  2.25m         
 18 # 1439 Gill, Malik         9 St. Joseph                        2.46m   2 
      2.46m  FOUL  FOUL           
 19 # 1401 Small, Malik       10 St. John                          2.38m   2 
      FOUL  FOUL  2.38m         
 20 # 2878 Holder, Kezahri     9 St. Silas                         2.37m   1 
      2.37m  FOUL  2.21m           
 21 # 1403 Toppin, Zion        9 St. John                          2.22m   1 
      2.22m  2.17m x             
 22 # 1205 Callender, T'Elle   9 Roman Catholic                    2.09m   1 
      2.09m    x             
 
Boys Cricket Ball Throw Under 11
===================================================================================
      ANDREA: O 53.00m  3/3/2010    Alejandro Davis, St. Luke's-Brighton       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2880 Murphy, Shakem     10 St. Silas                        48.73m   2  10   
      42.56m  48.73m  48.07m         
  2 # 1303 King, Shaquon      10 St. Albans Prima                 42.22m   1   8   
      38.75m  38.09m  42.22m         
  3 # 1238 Benn, Anelka       10 Selah                            41.75m   1   6   
      31.96m  41.75m  37.41m         
  4 #  972 Sealy, Liam         9 Good Shepherd Pr                 40.02m   2   5   
      38.80m     40.02m         
  5 # 1301 Johnson, Jamarco   10 St. Albans Prima                 39.80m   2   4   
         35.06m  39.80m         
  6 # 1334 King, Zach         10 St. Cyprian's                    37.77m   2   3   
      37.18m  36.73m  37.77m         
  7 # 2926 Forde, Demetrius    9 Welches                          37.00m   2   2   
      37.00m  32.48m  36.59m           
  8 # 2778 Jackson, Delante   10 St. Lawrence                     36.78m   1   1   
      31.79m  36.78m  34.75m         
  9 # 1437 Clarke, Keron      10 St. Joseph                       36.40m   2 
      34.63m  36.40m  34.97m         
 10 # 1320 Bend, Michael       9 St. Cyprian's                    35.60m   1 
      32.79m  35.60m  33.86m         
 11 # 1405 White, Ronaldo      9 St. John                         35.07m   2 
      35.07m  29.27m  33.95m         
 12 # 2770 Daniel, Asher      10 St. Lawrence                     34.90m   2 
      34.90m  33.21m  29.79m         
 13 # 1114 Beckles, Shamir     9 Ignatius Byer                    34.82m   2 
      34.82m  31.90m            
 14 # 1451 McCollin-Walker,   10 St. Joseph                       33.97m   1 
      32.85m  33.29m  33.97m         
 15 # 1077 Simpson, Tre-Jay   10 Holy Inn                         32.35m   1 
      32.35m  29.25m  32.21m           
 16 #  970 Richards, Deron    10 Good Shepherd Pr                 31.43m   1 
      31.43m  31.20m  20.89m         
 17 #  921 Williams, Damario  10 Ellerton                         31.27m   2 
      30.50m  29.07m  31.27m         
 18 # 1025 White, Treheim     10 Hill Top                         31.12m   1 
      31.00m  31.12m  28.18m         
 19 # 1251 Niles, Darian       9 Selah                            31.06m   2 
      27.30m  31.06m            
 20 # 1057 Boyce, Jacobi      10 Holy Inn                         30.95m   2 
      30.95m  28.37m  30.70m         
 21 # 2924 Forde, Davontae    10 Welches                          30.70m   1 
      29.25m     30.70m         
 22 # 1004 Byer, Mishael       9 Hill Top                         28.16m   2 
      22.20m  25.94m  28.16m           
 23 #  910 Johnson, Keyron    10 Ellerton                         27.50m   1 
      27.50m  26.21m  26.64m         
 24 # 1116 Boyce, Shayquon    10 Ignatius Byer                    27.35m   1 
      26.72m  27.35m  26.27m         
 25 # 2838 Hinkson, Jacobi    10 St. Luke's Brigh                 27.08m   1 
         27.08m  22.95m         
 26 # 1403 Toppin, Zion        9 St. John                         24.53m   1 
      24.53m               
 27 # 2823 Barton, Shane       9 St. Luke's Brigh                 17.59m   2 
      17.57m  17.57m  17.59m         
 
Boys 100 Meter Dash Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 13.11  2/15/2018   Jayden Green, St. Cyprian's                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1305 Marshall, Isaiah   12 St. Albans Prima                  13.48   2  10   
  2 # 1248 Griffith, Joshua   12 Selah                             13.78   4   8   
  3 # 1241 Clarke, Davon      12 Selah                             13.87   1   6   
  4 # 1330 Ifill, Zion        11 St. Cyprian's                     13.89   2   5   
  5 #  975 Williams, Jaquan   11 Good Shepherd Pr                  13.95   4   4   
  6 # 1331 Jones, Kymani      12 St. Cyprian's                     13.99   4   3   
  7 # 1313 Worrell, Darian    11 St. Albans Prima                  14.05   3   2   
  8 # 1009 Hull-Grant, Daria  11 Hill Top                          14.18   3   1   
  9 # 1123 Gibbons, Rajai     11 Ignatius Byer                     14.33   3 
 10 # 1018 Rismay, Amari      12 Hill Top                          14.38   2 
 11 # 1058 Bryan, Trevon      12 Holy Inn                          14.41   2 
 12 # 1083 Worrell, Renneco   11 Holy Inn                          14.48   3 
 13 # 1394 Mayers, Keshawn    12 St. John                          14.48   4 
 14 # 1208 Joseph-leon, Reni  12 Roman Catholic                    14.59   4 
 15 # 2782 Lewis, Justice     11 St. Lawrence                      14.59   4 
 16 # 2941 Smith, Makali      12 Welches                           14.64   1 
 17 #  906 Critchlow, Joshua  12 Ellerton                          14.74   1 
 18 # 2776 Haynes, Coby       12 St. Lawrence                      14.86   3 
 19 #  903 Brathwaite, Kenal  11 Ellerton                          14.87   4 
 20 #  967 Layne, Jacoby      11 Good Shepherd Pr                  14.87   3 
 21 # 2934 Marshall, Jayden   12 Welches                           14.89   2 
 22 # 1444 Holder, Ravielle   12 St. Joseph                        14.90   2 
 23 # 2841 Padmore, Lamario   11 St. Luke's Brigh                  14.92   1 
 24 # 2874 Denny, Aaron       12 St. Silas                         14.95   1 
 25 # 2821 Alkins, Dashawn    11 St. Luke's Brigh                  15.42   3 
 26 # 2867 Alleyne, Zidane    11 St. Silas                         15.46   2 
 27 # 1396 Peters, Demarco    12 St. John                          15.74   1 
 28 # 1209 Mayers, Elijah     12 Roman Catholic                    15.95   1 
 29 # 1126 Hurley, Tyresse    11 Ignatius Byer                     16.69   1 
 30 # 1458 Small, Nathaniel   11 St. Joseph                        16.78   3 
 
Boys 200 Meter Dash Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 27.33  2/15/2018   Shamari Addison, St. Alban's                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1305 Marshall, Isaiah   12 St. Albans Prima                  27.22O  2  10   
  2 # 2922 Dixon, Kemar       12 Welches                           28.17   4   8   
  3 # 1241 Clarke, Davon      12 Selah                             28.20   4   6   
  4 # 1009 Hull-Grant, Daria  11 Hill Top                          28.99   4   5   
  5 #  975 Williams, Jaquan   11 Good Shepherd Pr                  29.06   1   4   
  6 #  903 Brathwaite, Kenal  11 Ellerton                          29.20   3   3   
  7 # 2941 Smith, Makali      12 Welches                           29.31   1   2   
  8 # 1331 Jones, Kymani      12 St. Cyprian's                     29.64   1   1   
  9 # 1248 Griffith, Joshua   12 Selah                             29.66   2 
 10 # 1330 Ifill, Zion        11 St. Cyprian's                     29.85   2 
 11 # 1449 Mayers, Jakobi     12 St. Joseph                        30.08   3 
 12 # 1292 Francis, Da-vench  11 St. Albans Prima                  30.11   3 
 13 # 2841 Padmore, Lamario   11 St. Luke's Brigh                  30.40   4 
 14 # 1123 Gibbons, Rajai     11 Ignatius Byer                     30.40   1 
 15 # 1455 Pollard, Aaron     12 St. Joseph                        30.45   1 
 16 #  906 Critchlow, Joshua  12 Ellerton                          30.61   2 
 17 # 1391 Hunte, Tesharo     11 St. John                          31.00   4 
 18 # 1061 Griffith, Dmarqui  11 Holy Inn                          31.34   4 
 19 # 1394 Mayers, Keshawn    12 St. John                          31.42   3 
 20 # 2867 Alleyne, Zidane    11 St. Silas                         31.62   3 
 21 # 1058 Bryan, Trevon      12 Holy Inn                          31.66   2 
 22 # 2784 Murray, Daniel     11 St. Lawrence                      31.69   4 
 23 # 2836 Griffin, Nathan    11 St. Luke's Brigh                  31.78   1 
 24 # 2874 Denny, Aaron       12 St. Silas                         33.04   2 
 25 # 1204 Birkett, Theon     11 Roman Catholic                    34.27   2 
 26 # 1131 Phillips, Shamyko  11 Ignatius Byer                     34.64   4 
 27 # 1021 Scott, Danico      11 Hill Top                          35.36   3 
 28 # 1210 Phillips, Donte    11 Roman Catholic                    38.50   3 
 
Boys 400 Meter Dash Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 1:05.61  3/3/2010    Agyei Phillips-Dectiville, Selah Primary  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1305 Marshall, Isaiah   12 St. Albans Prima                1:03.89O  2  10   
  2 # 1337 Moore, Aidan       11 St. Cyprian's                   1:06.40   4   8   
  3 #  953 Allman, Rashad     11 Good Shepherd Pr                1:10.43   3   6   
  4 # 2841 Padmore, Lamario   11 St. Luke's Brigh                1:11.95   3   5   
  5 # 2874 Denny, Aaron       12 St. Silas                       1:12.38   3   4   
  6 # 1292 Francis, Da-vench  11 St. Albans Prima                1:12.95   4   3   
  7 # 1321 Brown, Lamari      12 St. Cyprian's                   1:14.96   3   2   
  8 # 2836 Griffin, Nathan    11 St. Luke's Brigh                1:15.20   1   1   
  9 # 2779 Jones, Shaquille   12 St. Lawrence                    1:17.58   4 
 10 # 1208 Joseph-leon, Reni  12 Roman Catholic                  1:17.59   2 
 11 # 1449 Mayers, Jakobi     12 St. Joseph                      1:17.79   3 
 12 # 1455 Pollard, Aaron     12 St. Joseph                      1:19.23   1 
 13 # 1061 Griffith, Dmarqui  11 Holy Inn                        1:19.32   4 
 14 #  903 Brathwaite, Kenal  11 Ellerton                        1:20.06   3 
 14 #  900 Anthony, Trevon    11 Ellerton                        1:20.06   2 
 16 # 1243 Connell-Blades, S  11 Selah                           1:21.11   4 
 17 #  965 Lashley, Triston   11 Good Shepherd Pr                1:21.22   2 
 18 # 1394 Mayers, Keshawn    12 St. John                        1:22.13   4 
 19 # 1131 Phillips, Shamyko  11 Ignatius Byer                   1:22.87   2 
 20 # 1247 Greaves, Elliston  11 Selah                           1:23.33   1 
 21 # 1010 Jordan, Syhon      12 Hill Top                        1:23.77   1 
 22 # 2869 Bovell, Kareme     11 St. Silas                       1:25.80   2 
 23 # 1065 Husbands, Jayden   12 Holy Inn                        1:27.11   1 
 24 # 2942 Stevenson, Randic  12 Welches                         1:28.60   2 
 25 # 1209 Mayers, Elijah     12 Roman Catholic                  1:29.60   1 
 26 # 2765 Brathwaite, Jayle  11 St. Lawrence                    1:32.99   4 
 27 # 2917 Cumberbatch, Kedo  11 Welches                         1:34.60   4 
 
Boys 4x100 Meter Relay Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 55.85  2/15/2018   St. Cyprian's Boys' Schoool, St. Cyprian's  
                       J Green, A Forde, T Inniss, M Butcher             
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Cyprian's Boys' Schoool  'A'                               56.73   2  20   
  2 Selah Primary School  'A'                                      57.34   2  16   
  3 Good Shepherd Primary  'A'                                     57.38   1  12   
  4 St. Albans Primary  'A'                                        57.92   2  10   
  5 Welches Primary  'A'                                           57.99   1   8   
  6 Holy Innocents' Primary School  'A'                            59.74   1   6   
  7 Hill Top Preparatory School  'A'                             1:00.90   2   4   
  8 St. Luke's Brighton Primary  'A'                             1:01.54   2   2   
  9 Ellerton Primary School  'A'                                 1:01.69   2 
 10 St. Lawrence Primary  'A'                                    1:02.00   1 
 11 St. John Primary  'A'                                        1:03.82   1 
 12 St. Joseph Primary School  'A'                               1:04.10   1 
 13 St. Silas Primary School  'A'                                1:06.48   2 
 
Boys Long Jump Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 4.32m  2/29/2012   Deshawn Toppin, Selah Primary               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  957 Cummins, Jayden    12 Good Shepherd Pr                  4.42mO  2  10   
      4.41m  4.27m  4.42m         
  2 # 1243 Connell-Blades, S  11 Selah                             4.29m   1   8   
      4.29m  3.92m  4.14m         
  3 # 1248 Griffith, Joshua   12 Selah                             4.26m   2   6   
      4.25m  4.24m  4.26m         
  4 # 1337 Moore, Aidan       11 St. Cyprian's                     4.24m   1   5   
         4.16m  4.24m         
  5 # 2776 Haynes, Coby       12 St. Lawrence                      4.00m   2   4   
      3.66m  4.00m  3.93m         
  6 #  975 Williams, Jaquan   11 Good Shepherd Pr                  3.99m   1   3   
      3.99m     3.83m         
  7 # 1336 Mayers, Christian  11 St. Cyprian's                     3.92m   2   2   
         3.92m  3.50m         
  8 # 1300 John, Shaquon      12 St. Albans Prima                  3.70m   1   1   
      3.36m  3.53m  3.70m         
  9 # 1313 Worrell, Darian    11 St. Albans Prima                  3.67m   2 
         2.38m  3.67m         
 10 # 2779 Jones, Shaquille   12 St. Lawrence                      3.64m   1 
      3.64m  3.62m            
 11 # 2922 Dixon, Kemar       12 Welches                           3.62m   2 
         3.62m  3.60m         
 12 # 1018 Rismay, Amari      12 Hill Top                          3.50m   2 
      3.40m  3.50m  3.01m         
 13 # 2934 Marshall, Jayden   12 Welches                           3.49m   1 
      3.49m               
 14 # 2821 Alkins, Dashawn    11 St. Luke's Brigh                  3.21m   2 
      3.01m  3.06m  3.21m          
 15 # 1444 Holder, Ravielle   12 St. Joseph                        3.18m   1 
         3.18m  3.17m         
 16 # 1208 Joseph-leon, Reni  12 Roman Catholic                   J3.18m   2 
      2.64m  3.18m  2.61m          
 17 # 2868 Best, Rogerio      12 St. Silas                         3.17m   2 
      3.14m  3.17m  2.20m         
 18 # 1458 Small, Nathaniel   11 St. Joseph                        2.97m   2 
      2.65m  2.15m  2.97m         
 19 # 2836 Griffin, Nathan    11 St. Luke's Brigh                  2.83m   1 
      2.83m  2.77m  2.54m         
 20 # 2877 Hinds, Jahidi      11 St. Silas                         2.74m   1 
      2.60m  2.74m  2.24m         
 21 # 1126 Hurley, Tyresse    11 Ignatius Byer                     2.73m   1 
      2.50m  2.73m             
 22 # 1209 Mayers, Elijah     12 Roman Catholic                    2.62m   1 
      FOUL  2.62m  2.54m         
 23 # 1396 Peters, Demarco    12 St. John                          2.22m   2 
      2.22m     2.12m         
 
Boys Shot Put Under 13
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1241 Clarke, Davon      12 Selah                             8.85m   2  10   
      FOUL  8.58m  8.85m         
  2 # 2777 Irving, Rojae      12 St. Lawrence                      8.30m   1   8   
      8.30m  7.30m            
  3 # 2872 Clarke, Rashea     11 St. Silas                         7.87m   2   6   
      6.40m  7.87m               
  4 #  973 Seth, Smith        11 Good Shepherd Pr                  7.25m   1   5   
      FOUL  7.25m  6.70m         
  5 #  951 Alleyne, Josiah    11 Good Shepherd Pr                  7.06m   2   4   
      6.63m  7.06m            
  6 # 1308 Reid, Aidan        11 St. Albans Prima                  7.03m   2   3   
      7.03m  6.75m  6.68m         
  7 # 1391 Hunte, Tesharo     11 St. John                          6.90m   2   2   
      6.90m  6.19m  6.56m         
  8 # 1333 King, Jayden       12 St. Cyprian's                     6.39m   2   1   
      5.92m  5.57m  6.39m         
  9 # 1311 Springer-Challeno  11 St. Albans Prima                  6.24m   1 
      5.73m  6.01m  6.24m         
 10 # 2939 Richards, Donte    12 Welches                           6.22m   2 
      6.22m  5.43m  5.48m         
 11 # 2769 Crichlow, Tierius  12 St. Lawrence                      6.16m   2 
      FOUL  6.16m  5.58m         
 12 # 1399 Sealy, Taje        11 St. John                          5.97m   1 
      FOUL  FOUL  5.97m         
 13 # 1338 Morris, Aidyn      11 St. Cyprian's                     5.57m   1 
      5.57m  5.15m  4.59m         
 14 # 2833 Franklyn, Romario  11 St. Luke's Brigh                  5.40m   1 
      5.40m  4.91m  4.26m         
 
Boys Cricket Ball Throw Under 13
===================================================================================
      ANDREA: O 66.81m  3/3/2010    Akeem Scott, St. Silas Primary             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 2877 Hinds, Jahidi      11 St. Silas                        51.10m   1  10   
      45.34m  49.26m  51.10m         
  2 #  957 Cummins, Jayden    12 Good Shepherd Pr                 50.93m   1   8   
      50.00m  50.93m  46.78m         
  3 # 2922 Dixon, Kemar       12 Welches                          50.50m   2   6   
      47.32m  50.50m  49.80m           
  4 # 1323 Davis, Kai         11 St. Cyprian's                    47.35m   1   5   
      47.35m  47.00m  41.00m         
  5 # 1291 Dottin, Treysean   11 St. Albans Prima                 47.00m   2   4   
      46.95m  47.00m  42.58m           
  6 #  916 Pollard, Jaquan    11 Ellerton                         46.28m   1   3   
      46.28m  41.77m  36.10m         
  7 # 1399 Sealy, Taje        11 St. John                         43.70m   1   2   
      40.86m  35.97m  43.70m           
  8 # 2776 Haynes, Coby       12 St. Lawrence                     43.06m   1   1   
      43.06m  41.05m  42.94m           
  9 # 2779 Jones, Shaquille   12 St. Lawrence                     42.90m   2 
      42.57m  42.90m  36.07m           
 10 #  953 Allman, Rashad     11 Good Shepherd Pr                 42.53m   2 
      37.10m  38.15m  42.53m           
 11 # 1126 Hurley, Tyresse    11 Ignatius Byer                    41.96m   1 
      41.18m  38.18m  41.96m         
 12 # 1062 Harris, Micah      11 Holy Inn                         41.62m   1 
      41.62m  38.97m  37.64m           
 13 # 2868 Best, Rogerio      12 St. Silas                        41.57m   2 
      41.57m  40.08m  38.48m           
 14 # 2939 Richards, Donte    12 Welches                          41.47m   1 
      41.47m  36.58m  36.58m           
 15 # 1123 Gibbons, Rajai     11 Ignatius Byer                    41.30m   2 
      39.64m  41.30m  41.00m           
 16 # 1058 Bryan, Trevon      12 Holy Inn                         41.18m   2 
      FOUL  41.18m  39.80m         
 17 # 1333 King, Jayden       12 St. Cyprian's                    40.99m   2 
      39.00m  40.06m  40.99m         
 18 # 1311 Springer-Challeno  11 St. Albans Prima                 40.13m   1 
      40.13m  33.94m  37.83m         
 19 # 1009 Hull-Grant, Daria  11 Hill Top                         38.26m   2 
      37.80m  38.26m  37.12m           
 20 # 1444 Holder, Ravielle   12 St. Joseph                       37.40m   2 
      37.40m  34.90m  33.00m         
 21 # 1247 Greaves, Elliston  11 Selah                            35.66m   2 
      35.06m  34.60m  35.66m           
 22 #  912 Mangra, Devin      11 Ellerton                         34.75m   2 
      24.43m  FOUL  34.75m           
 23 # 2822 Bartlett, Cojahri  11 St. Luke's Brigh                 33.85m   1 
      30.52m  30.44m  33.85m         
 24 # 1458 Small, Nathaniel   11 St. Joseph                       32.00m   1 
      30.30m  32.00m  30.63m         
 25 # 2839 McFarlane, Malach  11 St. Luke's Brigh                 31.32m   2 
      29.35m  26.27m  31.32m           
 
Boys 800 Meter Run Open
===================================================================================
      ANDREA: O 2:36.59  3/3/2009    Jabali Breedy, Ellerton Primary           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 # 1337 Moore, Aidan       11 St. Cyprian's                   2:46.97   2  10   
  2 # 2876 Henry- Maynard, T  10 St. Silas                       2:49.08   1   8   
  3 #  953 Allman, Rashad     11 Good Shepherd Pr                2:51.44   1   6   
  4 # 1293 Gall, Josiah       11 St. Albans Prima                2:52.96   2   5   
  5 # 1243 Connell-Blades, S  11 Selah                           2:53.35   3   4   
  6 # 1391 Hunte, Tesharo     11 St. John                        2:57.21   1   3   
  7 #  956 Cambridge, lamari  11 Good Shepherd Pr                2:57.27   3   2   
  8 #  965 Lashley, Triston   11 Good Shepherd Pr                2:58.69   2   1   
  9 # 1455 Pollard, Aaron     12 St. Joseph                      3:00.67   1 
 10 # 1452 Murray, Ethan      10 St. Joseph                      3:03.35   3 
 11 # 1347 Yearwood, Liam     10 St. Cyprian's                   3:03.57   3 
 12 #  906 Critchlow, Joshua  12 Ellerton                        3:04.17   2 
 13 # 1332 King, Adam         10 St. Cyprian's                   3:07.48   1 
 14 # 1449 Mayers, Jakobi     12 St. Joseph                      3:08.67   2 
 15 # 1247 Greaves, Elliston  11 Selah                           3:14.26   1 
 16 #  900 Anthony, Trevon    11 Ellerton                        3:19.53   1 
 17 # 1300 John, Shaquon      12 St. Albans Prima                3:20.93   1 
 18 # 2765 Brathwaite, Jayle  11 St. Lawrence                    3:21.09   1 
 19 # 2775 Greaves, Tahjay    11 St. Lawrence                    3:22.69   2 
 20 # 1131 Phillips, Shamyko  11 Ignatius Byer                   3:23.08   2 
 21 # 2784 Murray, Daniel     11 St. Lawrence                    3:37.21   3 
 22 # 1015 Mings, Miguel      10 Hill Top                        3:39.46   3 
 23 # 2885 Yarde, Joshua      11 St. Silas                       3:48.24   3 
 24 # 1203 Barker, Mason       9 Roman Catholic                  4:01.84   1 
 25 # 1205 Callender, T'Elle   9 Roman Catholic                  4:16.98   3 
 26 # 1016 Mitchell, Keon     10 Hill Top                        4:21.23   2 
 
Boys 800 Sprint Medley Open
===================================================================================
      ANDREA: O 2:05.73  3/3/2010    Ellerton Primary, Ellerton                
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Albans Primary  'A'                                      2:05.24O  1  20   
  2 Good Shepherd Primary  'A'                                   2:06.23   1  16   
  3 St. Cyprian's Boys' Schoool  'A'                             2:06.24   2  12   
  4 Selah Primary School  'A'                                    2:13.16   2  10   
  5 Ellerton Primary School  'A'                                 2:21.95   1   8   
  6 St. John Primary  'A'                                        2:26.34   1   6   
  7 St. Joseph Primary School  'A'                               2:27.59   2   4   
  8 St. Luke's Brighton Primary  'A'                             2:29.58   1   2   
  9 Ignatius Byer Primary School  'A'                            2:31.00   2 
 10 Roman Catholic  'A'                                          2:34.19   2 
 11 St. Silas Primary School  'A'                                2:34.77   2 
 12 St. Lawrence Primary  'A'                                    2:47.37   1 
 
Boys High Jump Open
================================================================================
      ANDREA: O 1.31m  2/15/2018   Jayden Green, St. Cyprian's                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  957 Cummins, Jayden    12 Good Shepherd Pr                  1.32mO  10   
     1.28 1.32 
        O    O 
  2 #  954 Benskin, Azary     11 Good Shepherd Pr                  1.25m    8   
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.28 
        O   XO    O    O  XXO  XXX 
  3 # 1346 Waterman, Zavier   12 St. Cyprian's                     1.20m    5.50
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O  XXX 
  3 # 1313 Worrell, Darian    11 St. Albans Prima                  1.20m    5.50
     1.20 1.25 
        O  XXX 
  5 # 1300 John, Shaquon      12 St. Albans Prima                  1.15m    4   
     1.05 1.10 1.15 1.20 
      XXO   XO  XXO  XXX 
  6 # 1331 Jones, Kymani      12 St. Cyprian's                     1.05m    3   
     1.05 1.10 1.20 
        O   XX  XXX 
 -- # 2765 Brathwaite, Jayle  11 St. Lawrence                         NH  
     1.05 
      XXX 
 -- # 2782 Lewis, Justice     11 St. Lawrence                         NH  
     1.05 
      XXX