NAPSAC National Stadium - Site License                   3/16/2016 - 4:14 PM
       The Pine Hill National Primary Schools - 3/9/2016 to 3/16/2016        
                       Atheletics Championships FINALS                       
                          Usain Bolt Sports Complex                          
 
Event 407  Boys Long Jump Under 13
=======================================================================      
      NAPSAC: N 5.23m  3/19/2012   Jamahl Burke, West Terrace                
    Name                    Year Team                    Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Worrell, Timothy             People's                 5.01m   10         
  2 Daniel, Yazid                Luther Thorne            4.92m    8         
  3 Raphael, Sean                St. Stephen's            4.59m    6         
  4 Browne, Achilles             St. Stephen's           J4.59m    5         
  5 Straker, Decarlo             Hillaby                  4.54m    4         
  6 Crawford, Tyreke             St. George               4.51m    3         
  7 Webester, Kadari             Hilda Skeene             4.44m    2         
  8 Gilding, Cy                  Milton Lynch             4.41m    1         
Preliminaries                                                                
  9 Clarke, Shamar               Bayley's                                    
 10 Taylor, Ethan                C. F. Broome                                
 11 Farley, Jai                  Blackman  Gollop                            
 11 Best, Jalanne                Sharon Primary                              
 11 Alleyne, Sheadan             St. Catherine's                             
 14 Jack, Shawn                  St. Giles' Primary                          
 14 Redman, Jacobi               Westbury Primary                            
 16 Cole, Kai                    Wesley Hall                                 
 16 Rice, Jaron                  St. Christopher                             
 18 Pilgrim, Niko                Milton Lynch                                
 19 Nurse, Kadamie               Workman's Primary                           
 20 Cruickshank, Kymarley        St. Lawrence                                
 21 Thomas, Eon                  Half Moon Fort                              
 22 Boyce, Devonte               Ignatius Byer                               
 23 Clarke, Tyrese               St. Giles' Primary                          
=============================================================================
                    Men - Under 13 - Team Rankings - 6 Events Scored         
=============================================================================
    1) St. Stephen's Primary       82        2) Luther Thorne Primary      41
    3) Bay Primary                 35        4) People's Cathedral School  27
    5) Charles F. Broome Primary   16        6) St. George Primary School   9
    7) Wesley Hall Junior School    8        8) HILL TOP                    6
    9) Bayley's Primary School      5        9) Gordon Greenidge Primary    5
    9) All Saint's Primary          5       12) Deacon's Primary School     4
   12) Sharon Primary School        4       12) L.T. Gay Memorial Pr.       4
   12) St. Christopher Primary      4       12) Hillaby Turners Hall Prim   4
   17) Arthur Smith Primary         3       18) St. Cyprian's Boys' Schoo   2
   18) St. Giles' Primary           2       18) Milton Lynch Primary Scho   2
   18) Hilda Skeene Primary Schoo   2       18) Reynold Weekes Primary      2