NAPSAC National Stadium - Site License                 25/02/2016 - 10:03 PM
          The Pine Hill 2016 National Primary Schools - 18/02/2016           
                  Athletic Championships ANTON NORRIS Zone                   
                                    U.W.I                                    
 
Event 305  Boys 400 Meter Dash Under 11
==========================================================================   
       ANTON: N 1:07.17  03/03/2011  Raheem Taitt-Best, St. Martin's Mangr   
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Husbands, Joshua             All Saint's Primary    1:10.24   3  10      
  2 Burgess, Jayden              Belmont                1:12.94   2   8      
  3 Springer, Kyron              St. Bartholomew        1:13.33   3   6      
  4 Cadagon, Teon                Belmont                1:13.78   3   5      
  5 Johnson, Shakeem             Hillaby                1:14.26   3   4      
  6 Browne, Ranaco               A. DaCosta             1:14.96   4   3      
  7 Thorne, Javonte              St. Bartholomew        1:15.19   4   2      
  8 Clarke, Matthieu             People's               1:15.38   4   1      
  9 Morris, Aaron                All Saint's Primary    1:15.66   1          
 10 Maynard, Kemani              Hillaby                1:15.84   2          
 11 Bradshaw, Thierry            A. DaCosta             1:17.30   1          
 12 Lynch, Isaiah                St. Matthew's          1:18.89   4          
 13 Alleyne, Marco               St. Matthew's          1:19.40   2          
 14 Brathwaite, Kishmar          St. Martin's M.        1:20.84   1          
 15 Gittens, Khazeem             Cuthbert Moore         1:21.18   3          
 16 Banfield, Joshua             Gordon Walters         1:21.29   1          
 17 Bennett, Renalvin            Cuthbert Moore         1:22.74   2          
 18 Odle, Ethan                  Blackman  Gollop       1:23.91   2          
 19 Devonish-Belgrave, Ajay      Blackman  Gollop       1:24.55   4          
 20 Griffith, Shakeem            St. Lucy's Primary     1:24.86   3          
 21 Hill, Shonico                Eagle Hall Primary     1:26.28   3          
 22 Brathwaite, Tishon           Gordon Walters         1:27.02   4          
 23 Alleyne, Jayden              St. Jude's             1:27.16   4          
 24 Hunte, Demarko               St. Martin's M.        1:27.49   4          
 25 Springer, Tyrique            St. Lucy's Primary     1:29.40   2          
 26 Griffith, Kymanni            Mount Tabor Primary    1:29.57   2          
 27 Moore, Arik                  Eagle Hall Primary     1:29.57   2          
 28 Harewood, Shamari            St. Jude's             1:34.75   1          
 29 Nightengale, Tristan         People's               1:38.98   1          
 30 Hayde, Rashawn               Mount Tabor Primary    1:56.11   3          
=============================================================================
                    Men - Under 11 - Team Rankings - 6 Events Scored         
=============================================================================
    1) All Saint's Primary         58        2) St. Jude's Primary School  47
    3) Hillaby Turners Hall Prima  36        4) Belmont Primary School     27
    5) Blackman and Gollop Primar  22        6) St. Matthew's Primary      18
    7) St.Bartholomew Primary Sch  16        8) St. Lucy's Primary         12
    9) Gordon Greenidge Primary    10       10) A. DaCosta Edwards Primar   8
   11) People's Cathedral School    6       12) Eagle Hall Primary          5
   12) Cuthbert Moore Primary Sch   5       14) Mount Tabor Primary         3