NAPSAC National Stadium - Site License                 25/02/2016 - 10:03 PM
          The Pine Hill 2016 National Primary Schools - 18/02/2016           
                  Athletic Championships ANTON NORRIS Zone                   
                                    U.W.I                                    
 
Event 207  Boys Cricket Ball Throw Under 9
=======================================================================      
       ANTON: N 41.50m  03/03/2011  Jahaydon Boyce, All Saint's Primary      
    Name                    Year Team                    Finals  Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Williams, Clarence           Gordon Greenidge        38.50m   10         
  2 Smith, Kavier                A. DaCosta              33.56m    8         
  3 Lewis, Shakobi               St. Matthew's           33.23m    6         
  4 Sealy, Ronnel                Belmont                 31.12m    5         
  5 Redman, Ramon                Hillaby                 30.73m    4         
  6 Johnson, Nickele             St. Martin's M.         30.60m    3         
  7 Callender, Lashawn           St. Martin's M.         30.59m    2         
  8 Sargeant, D'Livio            Blackman  Gollop        30.42m    1         
  9 Rock, Ache                   All Saint's Primary     29.98m              
 10 Harewood, Christopher        Cuthbert Moore          28.86m              
 11 Grecia, Ashaun               Hillaby                 26.87m              
 12 Bourne, Jaydon               Belmont                 26.60m              
 13 Blackett, Kemarie            Gordon Walters          25.38m              
 14 Hinds, Tyge                  St. Lucy's Primary      24.94m              
 15 Williams, Kevin              Mount Tabor Primary     24.40m              
 16 Browne, Rivaldo              A. DaCosta              24.00m              
 17 Wilson, Abayomi              Blackman  Gollop        23.95m              
 18 Lewis, Shemone               Eagle Hall Primary      23.69m              
 19 Toppin, Jaquan               St. Jude's              23.65m              
 20 Marsh, Shakem                St. Jude's              23.00m              
 21 King, Robinho                St. Bartholomew         22.97m              
 22 Best, Rogerio                St. Lucy's Primary      22.78m              
 23 Easy, Ramone                 Gordon Walters          21.72m              
 24 Franklyn, Tyshawn            Mount Tabor Primary     21.63m              
 25 King, Tyrico                 St. Bartholomew         19.50m              
 26 Went, Brandon                Gordon Greenidge        19.45m              
 27 Yearwood, Akobi              Eagle Hall Primary      19.34m              
 28 Noel, Tyrese                 Cuthbert Moore          15.62m              
=============================================================================
                     Men - Under 9 - Team Rankings - 6 Events Scored         
=============================================================================
    1) A. DaCosta Edwards Primary  74        2) Hillaby Turners Hall Prim  41
    3) All Saint's Primary         39        4) St. Martin's Mangrove Pri  31
    5) Cuthbert Moore Primary Sch  15        6) St. Lucy's Primary         14
    7) St. Matthew's Primary       13        8) Gordon Greenidge Primary   10
    9) Blackman and Gollop Primar   9       10) Gordon Walters Primary      7
   10) St.Bartholomew Primary Sch   7       12) Belmont Primary School      5
   13) People's Cathedral School    4       13) Eagle Hall Primary          4