NAPSAC National Stadium - Site License                 25/02/2016 - 10:03 PM
          The Pine Hill 2016 National Primary Schools - 18/02/2016           
                  Athletic Championships ANTON NORRIS Zone                   
                                    U.W.I                                    
 
Event 205  Boys 100 Meter Dash Under 9
==========================================================================   
       ANTON: N 15.00  04/03/2009  Raheem Taitt-Best, St. Martin's Mangrov   
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Blackman, Donche'            A. DaCosta               16.07   3  10      
  2 Rowe, Tyrese                 St. Martin's M.          16.07   1   8      
  3 Clarke, Johnathan            Hillaby                  16.19   3   6      
  4 McCollin, Ethan              St. Matthew's            16.20   1   5      
  5 Gibbons, Jiere               All Saint's Primary      16.36   3   4      
  6 Broome, Roshae               Gordon Walters           16.43   2   3      
  7 Linton, Amir                 Blackman  Gollop         16.63   2   2      
  8 Archer, Jermeco              St. Bartholomew          16.65   3   1      
  9 King, Ronaldo                St. Lucy's Primary       16.71   2          
 10 Mayers, J'Vonte              A. DaCosta               16.73   4          
 11 Rice, Jason                  St. Bartholomew          16.76   1          
 12 Barrow-Jordan, Chaddeo       St. Martin's M.          16.88   2          
 13 Harewood, Christopher        Cuthbert Moore           16.94   1          
 14 White, Tajani                All Saint's Primary      16.94   4          
 15 Best, Rogerio                St. Lucy's Primary       17.16   1          
 16 Reid, Romarco                Mount Tabor Primary      17.19   1          
 17 Bridgeman-Seale, Eragon      Eagle Hall Primary       17.36   4          
 18 Bourne, Jaydon               Belmont                  17.46   1          
 19 Thompson, Jacobi             Hillaby                  17.53   4          
 20 Griffith, Amari              St. Matthew's            17.54   2          
 21 Holder, Remiel               Cuthbert Moore           17.62   4          
 22 Headley, Shakym              St. Jude's               17.67   3          
 23 Maynard, Jawayn              Gordon Walters           17.82   3          
 24 King-Allder, Jared           Blackman  Gollop         17.94   4          
 25 Callender, Taariq            St. Jude's               17.97   1          
 26 Graham, Rylond               People's                 18.02   3          
 27 Ellis, Amari                 Eagle Hall Primary       18.14   2          
 28 Beckles, Brandon             Mount Tabor Primary      18.16   2          
 29 Williams, Clarence           Gordon Greenidge         18.16   3          
 30 Chase, Davion                Belmont                  18.79   4          
 31 Harris-StHill, Zavion        Gordon Greenidge         19.72   4          
=============================================================================
                     Men - Under 9 - Team Rankings - 6 Events Scored         
=============================================================================
    1) A. DaCosta Edwards Primary  74        2) Hillaby Turners Hall Prim  41
    3) All Saint's Primary         39        4) St. Martin's Mangrove Pri  31
    5) Cuthbert Moore Primary Sch  15        6) St. Lucy's Primary         14
    7) St. Matthew's Primary       13        8) Gordon Greenidge Primary   10
    9) Blackman and Gollop Primar   9       10) Gordon Walters Primary      7
   10) St.Bartholomew Primary Sch   7       12) Belmont Primary School      5
   13) People's Cathedral School    4       13) Eagle Hall Primary          4