NAPSAC National Stadium - Site License                 25/02/2016 - 10:02 PM
          The Pine Hill 2016 National Primary Schools - 18/02/2016           
                  Athletic Championships ANTON NORRIS Zone                   
                                    U.W.I                                    
 
Event 201  Boys 80 Meter Dash Under 9
==========================================================================   
       ANTON: N 12.11  04/03/2009  Raheem Taitt-Best, St. Martin's Mangrov   
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Rowe, Tyrese                 St. Martin's M.          12.97   3  10      
  2 Clarke, Johnathan            Hillaby                  13.00   3   8      
  3 Blackman, Donche'            A. DaCosta               13.07   2   6      
  4 White, Tajani                All Saint's Primary      13.27   4   5      
  5 Mayers, J'Vonte              A. DaCosta               13.30   3   4      
  6 Barker, Tariq                All Saint's Primary      13.31   3   3      
  7 Boyce, Jamaree               St. Lucy's Primary       13.35   1   2      
  8 Best, Rogerio                St. Lucy's Primary       13.69   2   1      
  9 McCollin, Ethan              St. Matthew's            13.70   4          
 10 Harewood, Christopher        Cuthbert Moore           13.71   4          
 11 Holder, Remiel               Cuthbert Moore           13.75   2          
 12 Rice, Jason                  St. Bartholomew          13.78   2          
 13 Best, Jazzair                Blackman  Gollop         13.79   1          
 14 Barrow-Jordan, Chaddeo       St. Martin's M.          13.83   4          
 15 Easy, Ramone                 Gordon Walters           13.85   3          
 16 Linton, Amir                 Blackman  Gollop         13.89   4          
 17 Headley, Shakym              St. Jude's               13.92   4          
 18 Grecia, Ashaun               Hillaby                  13.97   2          
 19 Archer, Jermeco              St. Bartholomew          14.01   1          
 20 Williams, Clarence           Gordon Greenidge         14.07   2          
 21 Springer, Myles              St. Matthew's            14.10   1          
 22 Bourne, Jaydon               Belmont                  14.16   1          
 23 Harris-StHill, Zavion        Gordon Greenidge         14.20   3          
 24 Chance, Bujaco               People's                 14.30   1          
 25 Maynard, Jawayn              Gordon Walters           14.38   4          
 26 Reid, Romarco                Mount Tabor Primary      14.40   3          
 27 Lorde, Gabriel               Mount Tabor Primary      14.41   4          
 28 Graham, Rylond               People's                 14.44   3          
 29 Chase, Davion                Belmont                  14.50   2          
 30 Callender, Taariq            St. Jude's               14.57   1          
 31 Ellis, Amari                 Eagle Hall Primary       15.01   2          
 32 Rodgers, Simon               Eagle Hall Primary       15.53   1          
=============================================================================
                     Men - Under 9 - Team Rankings - 6 Events Scored         
=============================================================================
    1) A. DaCosta Edwards Primary  74        2) Hillaby Turners Hall Prim  41
    3) All Saint's Primary         39        4) St. Martin's Mangrove Pri  31
    5) Cuthbert Moore Primary Sch  15        6) St. Lucy's Primary         14
    7) St. Matthew's Primary       13        8) Gordon Greenidge Primary   10
    9) Blackman and Gollop Primar   9       10) Gordon Walters Primary      7
   10) St.Bartholomew Primary Sch   7       12) Belmont Primary School      5
   13) People's Cathedral School    4       13) Eagle Hall Primary          4