FINAL POINTS

GIRLS
1. St. Giles Primary 227.5
2. Reynold Weekes 108
3. Arthur Smith 101
4. Grantley Prescod 97
5. Hilda Skeene 90

BOYS
1. St. Giles Primary 156.5
2. Reynold Weekes 154
3. St, George 114
4. Bay Primary 109



5. Grantley Prescod 1012016 Champions
GIRLS - St. Giles' Primary
BOYS - Bay Primary


Arthur Smith Primary

Bay Primary

Deacons Primary

Grantley Prescod Primary

Grazettes Primary

Hilda Skeene Primary

Hindsbury Primary

Reynold Weekes Primary

Roland Edwards Primary
Sharon Primary
St. Gabriel’s
St. George Primary
St. Giles Primary
St. Winifred
Vauxhall Primary
St. Mary’s Primary



National Primary Schools Atheletics Championships NAPSAC - Records James Webberburn Zone
Print Records

100

Girls Open 50 Meter Dash Under 7

8.91

3/2/2012

Samiya Dell - SHARON

101

Boys Open 50 Meter Dash Under 7

9.07

3/2/2012

Jaheim King - St. Giles

102

Girls Open Standing Broad Jump Under 7

1.41m

3/2/2012

Samiya Dell - SHARON

103

Boys Open Standing Broad Jump Under 7

1.50m

3/3/2014

Jules O'Garro - ST. GABRIELS

104

Girls Open Tennis Ball Throw Under 7

18.05m

3/5/2010

Akeela Hamblin - Arthur Smith

105

Boys Open Tennis Ball Throw Under 7

24.25m

3/5/2010

Malachi Harris - Deacon's Primary

200

Girls Open 80 Meter Dash Under 9

12.54

3/3/2014

Samiya Dell - SHARON

201

Boys Open 80 Meter Dash Under 9

12.21

3/5/2009

Delmar Edwards - Hilda Skeene

202

Girls Open 150 Meter Dash Under 9

23.96

3/2/2012

Dania Haynes - Hilda Skeene

203

Boys Open 150 Meter Dash Under 9

22.90

3/2/2012

Malachi Harris - Deacons

204

Girls Open 100 Meter Dash Under 9

15.48

3/2/2012

Dania Haynes - Hilda Skeene

205

Boys Open 100 Meter Dash Under 9

14.53

3/2/2012

Amir Gustave - BAY

206

Girls Open Cricket Ball Throw Under 9

28.40m

3/3/2014

Shelanie Augustin - SHARON

207

Boys Open Cricket Ball Throw Under 9

56.00m

3/2/2012

Malachi Harris - Deacons

208

Girls Open Long Jump Under 9

3.15m

3/4/2011

Neesha Gittens - Hilda Skeene

209

Boys Open Long Jump Under 9

3.25m

3/3/2014

Tashawn Maloney - St. Giles

210

Girls Open 4x100 Meter Relay Under 9

1:06.56

3/4/2011

Hilda Skeene

211

Boys Open 4x100 Meter Relay Under 9

1:04.17

3/2/2012

Deacons Primary - Deacons




N Codner,

R Cummins,

S Gill,

M Harris


300

Girls Open 100 Meter Dash Under 11

13.79

3/2/2012

Rishaunna Padmore - Arthur Smith

301

Boys Open 100 Meter Dash Under 11

13.97

3/2/2012

Mikail Carvalho - Grantley Prescod

302

Girls Open 200 Meter Dash Under 11

29.15

3/2/2012

Rishaunna Padmore - Arthur Smith

303

Boys Open 200 Meter Dash Under 11

28.65

3/3/2014

Malachi Harris - Deacons

304

Girls Open 400 Meter Dash Under 11

1:09.26

3/5/2010

Shontae Cole - Grazettes Primary

305

Boys Open 400 Meter Dash Under 11

1:08.42

3/2/2012

Jahlarni Toney - St. Giles

306

Girls Open Long Jump Under 11

3.73m

3/5/2010

Shonita Brome - Roland Edwards

307

Boys Open Long Jump Under 11

4.19m

3/5/2009

Rasaj Thelius - Grantley Prescod

308

Girls Open Cricket Ball Throw Under 11

37.82m

3/2/2012

Tamia Davis - Grazettes

309

Boys Open Cricket Ball Throw Under 11

65.23m

3/3/2014

Malachi Harris - Deacons

310

Girls Open 4x100 Meter Relay Under 11

1:00.03

3/2/2012

St. Giles' Primary - St. Giles




T Clarke,

R Hurley,

K Holder,

J Douglas


311

Boys Open 4x100 Meter Relay Under 11

58.09

3/2/2012

St. Giles' Primary - St. Giles




J Eastmond,

J St Hill,

Gittens,

J Toney


400

Girls Open 100 Meter Dash Under 13

13.30

3/2/2012

Shontae Cole - Grazettes

401

Boys Open 100 Meter Dash Under 13

13.00

3/2/2012

Ondre Jarvis - Grantley Prescod

402

Girls Open 200 Meter Dash Under 13

26.86

3/2/2012

Shontae Cole - Grazettes

403

Boys Open 200 Meter Dash Under 13

27.17

3/5/2010

Deshon Trent - Arthur Smith Primary

404

Girls Open 400 Meter Dash Under 13

1:04.20

3/4/2011

Rosette Hoyte - Sharon Primary

405

Boys Open 400 Meter Dash Under 13

1:02.70

3/2/2012

Shaquan Sealy - SHARON

406

Girls Open Long Jump Under 13

4.10m

3/5/2009

Tamera Rock - Roland Edwards

407

Boys Open Long Jump Under 13

4.42m

3/5/2010

Shaquan Mascoll - Roland Edwards

408

Girls Open Cricket Ball Throw Under 13

41.72m

3/3/2014

Rowland Kirton-Browne - BAY PRiMARY SCHO

409

Boys Open Cricket Ball Throw Under 13

62.00m

3/5/2009

Shamer Williams - St. Giles Primary

410

Girls Open 4x100 Meter Relay Under 13

57.17

3/2/2012

SHARON PRIMARY - SHARON




K Daniel,

B Greaves,

T ALLEYNE,

J Forde-Toppin


411

Boys Open 4x100 Meter Relay Under 13

55.42

3/5/2010

Arthur Smith Primary

500

Girls Open High Jump Open

1.29m

3/4/2011

Whitney Fanfan - Hilda Skeene

501

Boys Open High Jump Open

1.36m

3/2/2012

Hason Sealy - SHARON

502

Girls Open 600 Meter Run Open

1:52.09

3/4/2011

Shonita Brome - Roland Edwards

503

Boys Open 800 Meter Run Open

2:32.98

3/4/2011

Shaquon Sealy - Sharon Primary

504

Girls Open 800 Sprint Medley Open

2:07.69

3/2/2012

St. Giles' Primary - St. Giles




N Weir, D Blenman, J Douglas, T Clarke


505

Boys Open 800 Sprint Medley Open

2:01.25

3/5/2010

Arthur Smith Primary