Andrea Blackett Zone

FINAL POINTS 2017

GIRLS
1. Selah Primary School 196
2. Good Shepherd Primary 193
3. St. Lawrence Primary 127
4. Ignatius Byer Primary 110
5. St. Albans Primary 85

BOYS
1, St. Cyprians Boys 225
2. St. Albans Primary 196
3. Good shepherd Primary 188
4. Selah Primary School 126

5. Ellerton Primary School 87

2016 Champion
GIRLS - Good Shepherd Primary

BOYS - St. Alban's Primary


Ellerton Primary

Good Shepherd Primary

Hill Top Preparatory

Holy Innocents Primary

Providence Elementary

Selah Primary

St. Alban’s Primary

St. Cyprian’s Boys’

St. John Primary
St. Joseph Primary
St. Lawrence Primary
St. Luke Brighton Primary
Ignatius Byer Primary
St. Silas Primary
Welches Primary


National Primary Schools -Atheletics Championships NAPSAC - Andera Blackett Zone Records Print Records

100

Girls 50 Meter Dash Under 7

9.28

2/29/2012

Cherish Phillips - Selah Primary

101

Boys 50 Meter Dash Under 7

8.98

2/26/2014

Jordyn Adams - St. Cyprian's

102

Girls Standing Broad Jump Under 7

1.37m

2/29/2012

Charian Alexander - Shepherd

103

Boys Standing Broad Jump Under 7

1.61m

2/26/2014

Adrial Sealy-Tull - Ellerton

104

Girls Tennis Ball Throw Under 7

16.60m

3/2/2011

Tanillie Wilkinson - St. Joseph Primary

105

Boys Tennis Ball Throw Under 7

26.97m

3/3/2009

Jekario Beckles - St. Alban's Primary

200

Girls 80 Meter Dash Under 9

12.80

2/29/2012

janae Goodman - HI

201

Boys 80 Meter Dash Under 9

12.15

3/3/2009

Tyriz Skinner - Selah Primary

202

Girls 150 Meter Dash Under 9

24.27

3/2/2011

Nafessa Codrington - Society Primary

203

Boys 150 Meter Dash Under 9

23.02

3/2/2011

Dejuan Toppin - Selah Primary

204

Girls 100 Meter Dash Under 9

15.68

2/29/2012

Shawnte Moore - St Silas Primary

205

Boys 100 Meter Dash Under 9

15.20

3/3/2009

Deri Burnett - St. Alban's Primary

206

Girls Cricket Ball Throw Under 9

22.92m

3/3/2010

Rashonna Phillips - St. Alban's Primary

207

Boys Cricket Ball Throw Under 9

43.77m

3/2/2011

Dejaun Toppin - Selah Primary

208

Girls Long Jump Under 9

2.82m

2/26/2014

Kaleisha Freeman - St. Lawrence

209

Boys Long Jump Under 9

3.35m

3/2/2011

Dejuan Toppin - Selah Primary

210

Girls 4x100 Meter Relay Under 9

1:08.46

3/3/2010

St. John's Primary

211

Boys 4x100 Meter Relay Under 9

1:04.38

2/26/2014

St. Cyprian's Boys'

N Brathwaite, R Godding, S Small, A Stewart

300

Girls 100 Meter Dash Under 11

14.16

3/3/2009

Sasha Mayers - St. Alban's Primary

301

Boys 100 Meter Dash Under 11

14.24

2/29/2012

Recarlo Boyce - IBPS

302

Girls 200 Meter Dash Under 11

29.82

3/3/2009

Sasha Mayers - St. Alban's Primary

303

Boys 200 Meter Dash Under 11

29.12

3/3/2009

Jhavid Forde - Ellerton Primary

304

Girls 400 Meter Dash Under 11

1:13.26

3/3/2009

Shonte Rochester - St. Silas Primary

305

Boys 400 Meter Dash Under 11

1:10.62

2/29/2012

Keoni Williams - Shepherd

306

Girls Long Jump Under 11

4.07m

3/3/2009

Sasha Mayers - St. Alban's Primary

307

Boys Long Jump Under 11

4.15m

3/2/2011

Deshawn Toppin - Selah Primary

308

Girls Cricket Ball Throw Under 11

41.72m

3/3/2009

Renee Burke - St. David's Primary

309

Boys Cricket Ball Throw Under 11

53.00m

3/3/2010

Alejandro Davis - St. Luke's-Brighton

310

Girls 4x100 Meter Relay Under 11

1:01.88

2/29/2012

Good Shepherd Primary - Shepherd




K Gaskin-Griffith,

A Doyle,

T Lynch,

A Mascoll


311

Boys 4x100 Meter Relay Under 11

58.87

3/3/2009

Ellerton Primary

400

Girls 100 Meter Dash Under 13

14.09

3/3/2010

Gabrielle Reece - Selah Primary

401

Boys 100 Meter Dash Under 13

13.63

2/29/2012

Tyreke Scantlebury - SAP

402

Girls 200 Meter Dash Under 13

28.78

2/26/2014

Lagina Colucci - Welches Primary

403

Boys 200 Meter Dash Under 13

27.90

2/29/2012

Tyreke Scantlebury - SAP

404

Girls 400 Meter Dash Under 13

1:06.50

2/26/2014

Aleisha Doyle - Good Shepherd

405

Boys 400 Meter Dash Under 13

1:05.61

3/3/2010

Agyei Phillips-Dectiville - Selah Primary

406

Girls Long Jump Under 13

4.66m

3/3/2010

Gabrielle Reece - Selah Primary

407

Boys Long Jump Under 13

4.32m

2/29/2012

Deshawn Toppin - Selah

408

Girls Cricket Ball Throw Under 13

42.26m

3/2/2011

Zoya Badenock - St. Alban's Primary

409

Boys Cricket Ball Throw Under 13

66.81m

3/3/2010

Akeem Scott - St. Silas Primary

410

Girls 4x100 Meter Relay Under 13

58.99

2/26/2014

Good Shepherd Primary School

A Doyle, D McClean, R Stuart, T Lynch

411

Boys 4x100 Meter Relay Under 13

57.26

3/3/2009

St. Alban's Primary

500

Girls High Jump Open

1.23m

2/29/2012

Trekida Worrell - WP

501

Boys High Jump Open

1.25m

3/3/2009

Shaquille Clarke - Selah Primary

502

Girls 600 Meter Run Open

1:49.53

2/29/2012

Kendi bynoe - HI

503

Boys 800 Meter Run Open

2:36.59

3/3/2009

Jabali Breedy - Ellerton Primary

504

Girls 800 Sprint Medley Open

2:09.45

2/26/2014

Good Shepherd Primary School

A Doyle, T Lynch, S Watson, R Stuart

505

Boys 800 Sprint Medley Open

2:05.73

3/3/2010

Ellerton Primary