FINAL POINTS 2017

GIRLS

1. Charles F Broomes 234
2..West Terrace Primary 133.5
3. Wesley Hall School 111
4. Bayleys Primary 97.5
5. Christ Church Girls 96


BOYS
1. Bayleys Primary 209
2. Milton Lynch Primary 143
3. Wesley Hall School 130
4. Wilkie Cumberbatch 116.5
5. West Terrace Primary 98



2016 Champions
GIRLS - Bayley's Primary
BOYS - St. Stephen's Primary

Bayleys Primary

Christ Church Girls’

Charles F. Broome Primary

Eden Lodge Primary

George Lamming Primary

Lawrence T. Gay Primary

Luther Thorne Primary

Milton Lynch Primary

St. Angela’s
St. Christopher Primary
St. Paul’s Primary
St. Stephen’s Primary
Wesley Hall Primary
West Terrace Primary
Westbury Primary
Wilkie Cumberbatch Primary



National Primary Schools Atheletics Championships NAPSAC - Patsy Callender Zone Records Print Records

100

Girls 50 Meter Dash Under 7

9.08

3/6/2009

Anika Blackman - Bayley's Primary

101

Boys 50 Meter Dash Under 7

8.98

3/2/2010

Daryn Adamson - Westbury Primary

102

Girls Standing Broad Jump Under 7

1.46m

3/6/2009

Anika Blackman - Bayley's Primary

103

Boys Standing Broad Jump Under 7

1.48m

2/25/2014

Renico Griffith - C.F.BROOME

104

Girls Tennis Ball Throw Under 7

18.43m

2/28/2012

Zakaiya Hunte - C.F.BROOME

105

Boys Tennis Ball Throw Under 7

30.40m

2/28/2012

Kurt Ramdeen - West Terrace

200

Girls 80 Meter Dash Under 9

12.29

3/6/2009

Akayla Morris - Wilkie Cumberbatch

201

Boys 80 Meter Dash Under 9

11.77

3/6/2009

Julian Forde - St. Christopher Primary

202

Girls 150 Meter Dash Under 9

23.02

3/6/2009

Akayla Morris - Wilkie Cumberbatch

203

Boys 150 Meter Dash Under 9

22.18

3/6/2009

Ajani Yarde - Luther Thorne Memorial

204

Girls 100 Meter Dash Under 9

15.10

3/6/2009

Akayla Morris - Wilkie Cumberbatch

205

Boys 100 Meter Dash Under 9

14.64

2/28/2012

Jevon Burnett - MLP

206

Girls Cricket Ball Throw Under 9

25.74m

3/1/2011

Brianne Waldron - St. Paul's Primary

207

Boys Cricket Ball Throw Under 9

37.97m

3/6/2009

Ahijah Hill - Charles F. Broome

208

Girls Long Jump Under 9

3.15m

3/6/2009

Kia Burke - Bayley's Primary

209

Boys Long Jump Under 9

3.64m

2/25/2014

Skye Spencer-Layne - West Terrace

210

Girls 4x100 Meter Relay Under 9

1:05.21

2/28/2012

BAYLEY"S PRIMARY SCHOOL - BAY




B Alleyne, K Newton, A Nurse,

J Carter


211

Boys 4x100 Meter Relay Under 9

1:03.38

2/28/2012

Milton Lynch Primary School - MLP




J Barrow, O Bynoe,

T Benskin, J Burnett


300

Girls 100 Meter Dash Under 11

13.66

3/6/2009

Cristanna McConney - Lawrence T. Gay

301

Boys 100 Meter Dash Under 11

13.15

3/1/2011

Ajani Haddock - West Terrace

302

Girls 200 Meter Dash Under 11

28.72

3/6/2009

Cristanna McConney - Lawrence T. Gay

303

Boys 200 Meter Dash Under 11

27.41

2/28/2012

Ajani Haddock - West Terrace

304

Girls 400 Meter Dash Under 11

1:08.47

3/6/2009

Tianna Bowen - Wesley Hall Juniors

305

Boys 400 Meter Dash Under 11

1:06.11

3/2/2010

Fabian Leon - Eden Lodge

306

Girls Long Jump Under 11

4.12m

3/6/2009

Cristanna McConney - Lawrence T. Gay

307

Boys Long Jump Under 11

4.40m

3/2/2010

Jamahl Burke - West Terrace

308

Girls Cricket Ball Throw Under 11

40.09m

2/28/2012

Kaeria Holligan - SEP

309

Boys Cricket Ball Throw Under 11

53.00m

3/2/2010

Kevon Hall - Eden Lodge Primary

310

Girls 4x100 Meter Relay Under 11

58.56

2/25/2014

St.Stephens Primary - St. Stephens

311

Boys 4x100 Meter Relay Under 11

56.91

3/2/2010

Eden Lodge Primary

400

Girls 100 Meter Dash Under 13

13.30

3/1/2011

Ranicha Sargeant - Wesley Hall Juniors

401

Boys 100 Meter Dash Under 13

12.75

3/1/2011

Jamahl Burke - West Terrace

402

Girls 200 Meter Dash Under 13

27.43

2/28/2012

Cheyanne Cummins - CCG

403

Boys 200 Meter Dash Under 13

26.08

3/1/2011

Matthew Clarke - Milton Lynch

404

Girls 400 Meter Dash Under 13

1:04.14

2/28/2012

Cheyanne Cummins - CCG

405

Boys 400 Meter Dash Under 13

1:01.35

3/2/2010

Rivaldo Leacock - St. Stephen's Primary

406

Girls Long Jump Under 13

4.40m

2/28/2012

Akayla Morris - Wilkie

407

Boys Long Jump Under 13

5.18m

2/28/2012

Jamahl Burke - West Terrace

408

Girls Cricket Ball Throw Under 13

47.07m

3/1/2011

Nashandi Clarke - George Lamming

409

Boys Cricket Ball Throw Under 13

68.04m

3/2/2010

Renaldo Jean-Baptiste - Luther Thorne Memorial

410

Girls 4x100 Meter Relay Under 13

56.38

3/2/2010

Bayley's Primary

411

Boys 4x100 Meter Relay Under 13

54.49

3/2/2010

St. Stephen's Primary

500

Girls High Jump Open

1.36m

2/28/2012

Kanyah Thompson - L.T. Gay

501

Boys High Jump Open

1.37m

3/1/2011

Kayode Miller - Bayley's Primary

502

Girls 600 Meter Run Open

1:47.24

3/2/2010

Jaria Hoyte - Bayley's Primary

503

Boys 800 Meter Run Open

2:25.30

3/2/2010

Rivaldo Leacock - St. Stephen's Primary

504

Girls 800 Sprint Medley Open

2:06.70

3/2/2010

Luther Thorne Memorial

505

Boys 800 Sprint Medley Open

1:57.44

3/2/2010

St. Stephen's Primary